به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس، دیدارهای هفته سی ام لیگ یک فرانسه شب گذشته با انجام ۳ بازی به پایان رسید و مارسی با پیروزی یک بر صفر مقابل نیس همچنان فشار بر روی پاری سن ژرمن صدرنشین را حفظ کرد. آندره پیر گیگناک تک گل این مسابقه را در دقیقه ۱۵ به ثمر رساند تا المپیک مارسی با ۵۴ امتیاز و اختلاف ۷ امتیازی با سن ژرمن به رده دوم جدول صعود کند. این در حالی است که سومین شکست نیس در ۴ مسابقه باعث شد تا این تیم به رده ششم سقوط کند.

در دیگر بازی شب گذشته لیل که در دقیقه ۱۰ با گل فلوریان راسپنتینو از حریف خود برست عقب افتاده بود، توانست با گل های کالو (۱۸) و روس (۷۹) ۳ امتیاز را از آن خود کند. این نتیجه باعث شد برست در ۵ بازی اخیر خود همچنان در حسرت برد باشد؛ در حالی که لیل پس از ششمین پیروزی خود در ۷ مسابقه تنها ۲ امتیاز دیگر با راهیابی به رقابت های لیگ اروپای سال آینده فاصله دارد.

سوشو نیز توانست با پیروزی شیرین ۲ بر یک مقابل لیون، تیم سوم جدولی از منطقه خطر فرار کند. جیوانی سیو در دقیقه ۵۰ شاگردان اریک هلی را پیش انداخت اما گومیس ۱۸ دقیقه بعد از روی نقطه پنالتی گل خورده را جبران کرد. با این حال امیدهای این تیم برای کسب اولین پیروزی پس از ۴ بازی، ۲ دقیقه مانده به پایان مسابقه کاملا از بین رفت. باکامبو با به ثمر رساندن دومین گل خود در ۳ مسابقه توانست پیروزی ارزشمندی را برای سوشو به ارمغان بیاورد. لیون نیز با یک امتیاز کمتر از مارسی در مکان سوم لیگ فرانسه قرار گرفت.