به گزارش پارس به نقل از  مهر، ماری در دیدار که ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به طول انجامید موفق شد داوید فرر را در تایبریک و با نتیجه ۷ بر یک شکست دهد. ماری ست اول را با نتیجه ۶ بر ۲ به فرر واگذار کرده بود اما ست دوم را با نتیجه ۶ بر ۴ به سود خود به پایان برد و در ست سوم موفق شد ۷ بر ۶ حریف اسپانیایی خود را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. ماری با کسب این قهرمانی به رده دوم برترین تنیسورهای مرد جهان بازگشت. او آخرین بار در آگوست سال ۲۰۰۹ وقتی راجر فدرر مرد شماره یک تنیس جهان بود و رافائل نادال با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد در رده دوم برترین تنیسورها قرار گرفته بود. اما این بار تنها نواک جوکوویچ بالاتر از ماری قرار دارد و راجر فدرر در جایگاه سوم ایستاده است.

داوید فرر می تواند با پیروزی مقابل ماری در این دیدار به جایگاه چهارم برترین تنیسورهای مرد جهان صعود کند اما با این شکست پایین تر از نادال رده چهارمی در جایگاه پنجم باقی ماند.

ماری بعد از این قهرمانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: فرر یکی از بهترین تنیسورهای جهان است، بازی بسیار سختی بود که خیلی طولانی شد. نتیجه بازی می توانست طور دیگر رقم بخورد و فرر در نهایت پیروز شود اما این زیبایی تنیس است که نمی توان نتیجه آن را پیش بینی کرد. نه من و نه داوید فرر بهترین بازی خود را انجام ندادیم اما خوشحالم که در نهایت پیروز شدم. چهار روز استراحت خواهم کرد و بعد از آن تمریناتم را برای حضور در رقابتهای مونت کارلو آغاز می کنم.