به گزارش پارس به نقل از سایت گل- سپاهان در فوتبال ایرانی تیم ریشه داری است ولی اوج گیری این باشگاه اصفهانی طی یک دهه گذشته صورت گرفته به شکلی که آن ها طی ۱۰ سال اخیر توانسته اند ۴ قهرمانی لیگ، ۳ قهرمانی جام حذفی و یک نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه خود ثبت کنند و با روندی که در این فصل دارند اصلا دور از ذهن نیست که بتوانند کوله بار افتخارات خود را سنگین تر کنند.

جدا از مدیریت و تشکیلات قوی باشگاه سپاهان طی یک دهه اخیر، نمی توان چشم بر مربیان موفق این تیم هم بست. مردانی که با هدایت سپاهان نقش زیادی در ثبت این افتخارات داشته اند و حالا زلاتکو کرانچار کروات ضمن ادامه راه آن ها در مسیر سبقت گرفتن در تونل افتخارات از اسلاف خود قرار گرفته است.

۱- فرهاد کاظمی (قهرمانی لیگ و حذفی)

اولین مربی دوران پرافتخار سپاهان فرهاد کاظمی بود که در دومین دوره لیگ بر تر (۸۲-۱۳۸۱) موفق شد تا جام قهرمانی را با قاطعیت و اختلاف بالا با رقبا به باشگاه هدیه دهد. کاظمی فصل بعد یعنی سال ۱۳۸۳ نیز جام حذفی را برای سپاهانی ها به ارمغان آورد.

۲- لوکا بوناچیچ (نایب قهرمانی آسیا و ۲ جام حذفی)

از شروع لیگ ششم بود که این مربی تندخوی کروات هدایت سپاهان را برعهده گرفت و در گام اول در فینال به تعویق افتاده موفق شد جام حذفی سال ۱۳۸۵ را به دست آورد. لوکا قهرمانی لیگ نداشت ولی قهرمانی جام حذفی را در سال ۱۳۸۶ هم تکرار کرد. البته بزرگ ترین افتخار لوکا نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۷ (۱۳۸۶) بود که بعد از شکست دادن همه حریفان با باخت برابر اوراوا ردز ژاپن در دیدار فینال حاصل شد.

۳- امیر قلعه نویی (۲ قهرمانی لیگ)

از ابتدای لیگ نهم (۸۹-۱۳۸۸) بود که امیر قلعه نویی کار خود را به عنوان سرمربی سپاهان شروع کرد و در همان دوره موفق شد این تیم پرستاره را قهرمان لیگ کند. قلعه نویی این عنوان را سال بعد یعنی در لیگ دهم هم تکرار کرد ولی در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا افتخاری به نام وی ثبت نشد.

۴- زلاتکو کرانچار (قهرمانی لیگ و… )

وقتی در اواسط دور رفت لیگ یازدهم سپاهانی ها با لوکا بوناچیچ به مشکل خوردند، زلاتکو کرانچار سرمربی کرواسی در جام جهانی ۲۰۰۶ که در لیگ نهم هم هدایت پرسپولیس را برعهده داشت، به عنوان جانشین بوناچیچ به اصفهان آمد و درکمال تعجب این تیم بحران زده را به قهرمانی لیگ رساند. حالا کرانچار همچنان در سپاهان حضور دارد، در لیگ مدعی جدی قهرمانی است، در جام حذفی به فینال رسیده و در لیگ قهرمانان آسیا هم هست. آیا کرانچار می تواند گوی سبقت در تونل افتخارات را از اسلاف خود برباید؟