• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33695

  با اعلام رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر مغایرت واگذاری ورزشگاه نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه با قانون، بلاتکلیفی‌های این ورزشگاه یک بار دیگر تداوم پیدا کرده و انتظار اصفهانی‌ها برای تکمیل این ورزشگاه ادامه دارد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور کشورمان مصوبه هیئت وزیران مبنی بر « واگذاری ورزشگاه نقش جهان اصفهان به شرکت فولاد مبارکه اصفهان» را مغایر قانون اعلام کرده است.

  در این خبر آمده است: « براین اساس، واگذاری ورزشگاه نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه، متعاقب بررسی ها و اعلام نظر مقدماتی « هیئت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به « قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم و یک صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی آن، مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرّر قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می گردد؛ بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرّر در قانون، آن بخش از مصوّبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی الأثر خواهد بود. »

  با توجه به خبر انتشار یافته، هیئت دولت یک هفته فرصت دارد که اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد و پس از مدت مقرر این مصوبه یعنی« واگذاری ورزشگاه نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه» ملغی می شود.

  این در حالی است که پیش تر قرار بود در مردادماه سال آینده در نشست هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه در مورد خرید نهایی ورزشگاه نقش جهان تصمیم گیری شود تا تکلیف این ورزشگاه به طور کامل مشخص شود، اما در صورت ملغی شدن مصوبه، به طور خودکار فروش منتفی شده و این ورزشگاه همچنان در مالکیت وزارت ورزش و جوانان باقی خواهد ماند.

  به گزارش فارس، ورزشگاه نقش جهان در طول سال های گذشته بارها درگیر بحث انتقال مالکیت بوده و این مسئله موجب شد تا روند تکمیل این ورزشگاه طولانی تر از حد تصور شود، از این رو به نظر می رسد مباحث مطرح شده اخیر نیز تداوم بلاتکلیفی های این ورزشگاه را به همراه داشته باشد.

  اصفهان جهان رئیس جمهور رئیس مجلس شورای اسلامی شرکت فولاد علی لاریجانی قانون قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هیئت دولت هیئت مدیره

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها