نیمه‌نهایی جام حذفی

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33553

  دیدار روز شنبه (فردا) دو تیم استقلال و سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی را می‌توان به جنگی واقعی و تمام عیار بین دو تیم تشبیه کرد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فردا استقلال و سپاهان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی به مصاف هم می روند؛ دیداری که در صورت پیروزی هر یک از دو تیم، تیم برنده جواز حضور در فینال این پیکارها را بدست آورده و خود را در یک قدمی قهرمانی جام حذفی خواهد دید.

  استقلال - سپاهان، ورزشگاه آزادی، ساعت ۱۷

  دیدار دو تیم استقلال و سپاهان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی در حالی فردا (شنبه) برگزار می شود که دو تیم در لیگ برتر نیز رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر دارند و دست بردار قهرمانی در این لیگ نیستند. استقلال به فاصله یک امتیاز با سپاهان در صدر جدول قرار دارد و سپاهان تیم دوم است.

  البته این موضوع تنها دلیل حساسیت دیدار فردا نیست. این ۲ تیم یک بازی دیگر هم در همین ماه و در تاریخ ۲۶ فروردین در لیگ برتر با یکدیگر خواهند داشت که آن دیدار هم در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

  با این شرایط قطعا هیچ یک از ۲ تیم نمی خواهند بازنده دیدار فردا باشند چون اگر هر تیمی بازنده شود با روحیه پایین تری در دیدارهای باقیمانده لیگ برتر حضور پیدا می کند و این یعنی از دست دادن قهرمانی لیگ برتر.

  شاید تصور شود چون استقلال در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد و باید در خانه به مصاف سپاهان برود، روحیه خوبی داشته باشد و کفه ترازو به سمت استقلال سنگینی کند اما مشکلات استقلال بیشتر از سپاهان است. استقلال مشکلات مالی دارد و بازیکنان بزرگ این تیم از جمله مجتبی جباری و مهدی رحمتی پس از آخرین دیدار این تیم مقابل نفت تهران در سال ۹۱ نسبت به وضعیت مالی این تیم لب به اعتراض گشودند.

  از طرف دیگر تیم آبی پوش پایتخت تا پیش از دیدار با نفت تهران، ۳ امتیاز با سپاهان فاصله داشتند که با تساوی مقابل نفت و پیروزی سپاهان مقابل تراکتورسازی این فاصله به عدد یک کاهش پیدا کرد. شاید استقلال استرس بیشتری نسبت به رقیب خود داشته باشد چون با حذف از این رقابت ها باید همه نیرویش را برای قهرمانی لیگ برتر بگذارد که کاری بس دشوار است.

  با این وجود استقلال می تواند به حضور هوادارانش دلخوش باشد که با حمایت در این دیدار بتواند با برتری مقابل سپاهان هم به فینال جام حذفی راه یابد و هم روحیه تیم رقیب خود را در لیگ برتر کاهش دهد.

  در طرف دیگر سپاهان هم به هر طریقی دوست دارد برنده دیدار فردا باشد. آنها ۳ جام قهرمانی پی در پی لیگ برتر را کسب کردند و این فصل پشت سر استقلال قرار دارند و دوست دارند با پیروزی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی با احتمال اینکه در لیگ برتر قهرمان نشوند، یک امید برای کسب جام داشته باشند.

  سپاهانی ها دوست دارند حداقل این فصل یک جام به اصفهان ببرند چون آنها در این چند سال به گرفتن جام عادت کرده اند. همه چیز در اردوی سپاهان به خوبی پیش می رود ولی مصدومیت محمدرضا خلعتبری کادر فنی و هواداران زردپوش را نگران کرده است و باید دید که طوفان زرد طلایی می تواند فردا از این بازیکن استفاده کند یا خیر.

  به این ترتیب هم استقلال و هم سپاهان تمام تلاششان این است که در دیدار فردا برنده بازی باشند، چون می دانند برنده دیدار فردا می تواند یک گام به قهرمانی در جام حذفی نزدیک شود و هم به قهرمانی لیگ برتر. بنابراین دیدار مزبور حکم جنگی واقعی و تمام عیار را دارد و دو طرف برای شکست نخوردن همه نیروهای خود را به جلو فرا خواهند خواند. هواداران سپاهان هم قطعا از تعطیلات نوروزی استفاده کرده و خودشان را به تهران می رسانند که تیم شان تنها نباشد.

  در پایان بازی فردا چون حتما یک تیم باید پیروز شود، باید شاهد اشک ها و لبخندهای تماشاگران و حتی خود بازیکنان باشیم.

  استرس استقلال استقلال و سپاهان بازی جام حذفی جدول لیگ برتر مجتبی جباری نفت نیمه نهایی جام حذفی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها