• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333808

  «آلن پرین» سرمربی فرانسوی تیم ملی فوتبال چین به دلیل کسب نتایج ضعیف این تیم در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 و جام ملت های آسیا 2019 از سمت خود برکنار شد.

  به گزارش پارس به نقل از ایرنا، وی که از فوریه سال 2014 هدایت این تیم را به امید رهنمون کردن آن به جام جهانی بر عهده گرفته بود، عصر روز گذشته (جمعه) حکم اخراج خود را از مسئولان فدراسیون فوتبال چین دریافت کرد.

  عملکرد ضعیف و قرار گرفتن تیم ملی فوتبال چین در رده سوم گروه «C» مسابقات مقدماتی جام جهانی دلیل اصلی اخراج این مربی عنوان شده است.

  تیم ملی فوتبال چین با کسب 3 پیروزی، 2 مساوی و یک باخت و مجموع 11 امتیاز؛ پس از قطر 18 امتیازی و مالزی 14 امتیازی در رده سوم گروه خود قرار دارد.

  این تیم در مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی دو دیدار دیگر پیش رو دارد که به ترتیب برابر مالدیو و قطر برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه صعود قطر از این گروه قطعی شده، چین تنها باید امیدوار باشد که به عنوان یکی از ‏بهترین تیم های دوم راهی مرحله بعد شود.

  به همین دلیل، فدراسیون فوتبال این کشور پهناور آسیایی تصمیم گرفت پیش از دیدارهای حساس ماه مارس (اسفند - فروردین) مقابل مالدیو و ‏قطر، هدایت این تیم را به مربی دیگری که هنوز نام وی اعلام نشده، بدهد.

  کسب نتایج نامناسب تیم ملی فوتبال چین در رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2018 با اعتراض گسترده هواداران به فوتبال در چین همراه بود و این موضوع باعث شد فدراسیون فوتبال این کشور اوایل ماه گذشته رسما از آنان عذرخواهی کند.

  فدراسیون فوتبال چین پیشتر و در پی درخواست هواداران این کشور مبنی بر کنار گذاشتن «آلن پرین» قول داده بود که پس از ارزیابی و تحلیل جامع از عملکرد این مربی فرانسوی، تصمیم مناسبی را در خصوص وی اتخاذ کند.

  این مربی فرانسوی که تا سال 2018 با این تیم قرارداد داشت، موفق شده بود با تیم چین در رقابت ‏های سال گذشته جام ملت های آسیا تا مرحله یک چهارم نهایی پیش برود.‏

  وی دو سال پیش جانشین «خوزه آنتونیو کاماچو» سرمربی با تجربه اسپانیایی در این تیم شد.

  مسئولان کشور چین بدنبال میزبانی و حتی قهرمانی در جام جهانی هستند اما تیم ملی این کشور در حال حاضر در رده 84 جدول فیفا و پایین تر از قبرس و آنتیگوا و باربودا ایستاده است.

  تیم ملی فوتبال چین در سال های اخیر به دلیل نتایج ضعیف خود به شدت مورد انتقاد فوتبال دوستان این کشور قرار گرفته است.

  تیم ملی فوتبال جام جهانی جام ملت های آسیا چین مالزی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها