مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در آسیا/

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33305

  تیم فوتبال ژاپن در روزی که می‌توانست با برتری مقابل اردن به جام جهانی راه یابد، در خانه اردن تن به شکست داد تا این تیم عربی با صعود به رده دوم گروه A، بار دیگر خود را به عنوان یکی از مدعیان صعود از این گروه مطرح کرد، دیداری که قضاوت آن برعهده علیرضا فغانی بود.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، هفته هفتم از مرحله نهایی انتخابی مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره آسیا، امشب (سه شنبه) با برگزاری یک دیدار دیگر از گروه B به پایان رسید که طی آن تیم فوتبال اردن دست به کار بزرگی زد و با پیروزی برابر ژاپن و ۷ امتیاز از قعر جدول این گروه به رده دوم صعود کرد. این تیم عربی با این برد بار دیگر خود را به عنوان یکی از مدعیان صعود از این گروه به جام جهانی مطرح کرد.

  در این بازی که با قضاوت علیرضا فغانی و در ورزشگاه شاه عبدالله شهر امان برگزار شد، خلیل بانی عطیه (۴۶) و احمد ابراهیم (۶۰) برای اردن در این بازی گل زدند و شینجی کاگاوا (۶۹) تک گل تیم ژاپن را به ثمر رساند.

  ژاپن در هفته ای که دو تیم استرالیا و عمان در سیدنی به نتیجه مساوی ۲ بر ۲ دست یافته بودند، می توانست با پیروزی در این بازی، نخستین تیمی باشد که به جام جهانی برزیل صعود می کند اما در نهایت اولین شکستش در این مرحله از مسابقات را متحمل شد.

  جدول رده بندی گروه B

    تیم بازی برد تساوی باخت زده خورده تفاضل گل امتیاز
  ۱ ژاپن ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۴ ۴ ۱۰+ ۱۳
  ۲ اردن ۶ ۲ ۱ ۳ ۶ ۱۲ ۶- ۷
  ۳ استرالیا ۵ ۱ ۳ ۱ ۶ ۶ - ۶
  ۴ عمان ۶ ۱ ۳ ۱ ۶ ۹ ۳- ۶
  ۵ عراق ۶ ۱ ۲ ۲ ۴ ۵ ۱- ۵

   

   

  بازی برزیل جام جهانی جدول ژاپن عراق عمان فوتبال تیم اردن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها