در صورت حمایت مسئولان

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32949

  رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان گفت: در صورت حمایت مسئولان در سال‌جاری میزبان یکی از مسابقات قهرمانی کشور در رشته اتومبیلرانی خواهیم بود.

  به گزارش پارس، محمدامین روحی در گفت وگو با  فارس همدان درباره احداث پیست آفروت (ماشین های دو دیفرانسیل) در همدان اظهار داشت: باید از مدیرکل ورزش و جوانان و اداره راه و شهرسازی برای فراهم کردن مقدمات تأسیس این پیست تشکر کنم.

  وی افزود: فعلاً پیست در سطح معمولی راه اندازی شده و با کمک مسئولان در راستای استانداردسازی و تجهیز این پیست امیدواریم که در سال ۹۲ میزبان یکی از مسابقات قهرمانی کشور آفروت باشیم.

  رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری با بیان این که اگر به این رشته رسیدگی شود دیگر شاهد این نخواهیم بود که ایرانی های داخل کشور با هزینه های فراوان به کشورهای منطقه بروند و از فضای ورزشی سایر کشورها استفاده کنند، عنوان کرد: این کار خود باعث درآمدزایی و جذب سرمایه گذاری داخلی در این رشته خواهد شد.

  وی درباره برنامه های هیئت در سال ۹۲ گفت: نخستین برنامه ما این است که هیئت های شهرستان ها و کمیته های هیئت را فعال کنیم.

  روحی با بیان این که رشته اتومبیلرانی و موتورسواری می تواند در جذب گردشگر به همدان نیز کمک کند، ادامه داد: در بیشتر نقاط جهان و کشورهای منطقه با تأسیس پیست های استاندارد اتومبیلرانی و موتورسواری و تورهای گردشگری ویژه ورزش، هزاران گردشگر را جذب کشور خود می کنند.

  وی خاطرنشان کرد: همدان قطب گردشگری غرب کشور است و تنها در زمینه جذب گردشگر دچار مشکلاتی هستیم و این رشته می تواند همدان را تبدیل به قطب گردشگری ورزشی در غرب کشور کند.

  رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان درباره برگزاری مسابقات مختلف در سال ۹۱ عنوان کرد: مسابقات مختلفی در دو رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در سال ۹۱ در سطح شهر همدان و شهرستان نهاوند برگزار کردیم و تنها مشکل ما در برگزاری مسابقات مشکلات مالی در برگزاری مسابقات و اعلام نتایج است.

  وی تأکید کرد: شهرداری های شهرستان ها و اداره های مختلف در سطح استان همدان باید در راستای برگزاری چنین مسابقاتی دست ما را بگیرند که امیدوارم در سال ۹۲ دچار چنین مشکلاتی نشویم.

  روحی با بیان این که رشته موتورسواری و اتومبیلرانی یک رشته پر هیجان و جوان پسند است، گفت: همان طور که می دانید این مسابقات برای تخلیه هیجانات جوانان و کمتر شدن تخلفات رانندگی بسیار مؤثر است و اگر این امر تحقق پیدا کند مطمئن باشید آمار تصادفات و تلفات سوانح رانندگی کمتر خواهد شد.

  وی با بیان این که فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری، همدان را به عنوان نماینده غرب کشور می شناسد، افزود: ادامه عدم حمایت ها روز به روز منجر به افول این رشته ورزشی در استان می شود که باید برای رفع این مشکل تدبیری اندیشیده شود.

  رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان در ادامه اظهار داشت: اگر مسئولان نگاه ویژه ای به این ورزش داشته باشند از یک سو کنترل هیجانات جوانان و از سوی دیگر کاهش آمار تصادفات را شاهد و ناظر خواهیم بود.

  روحی هشدار داد: با وضع موجود و مشکلاتی که در استان رخ نمایی می کند، رشته ورزشی موتورسواری تعطیل خواهد شد چراکه ورزشکاران ما با این وضع تمایل به شرکت در تمرینات و مسابقات ندارند و با این وضع باید منتظر هجوم موتورسوارها در سطح بلوارهای شهر باشیم همچنین موتورسواران حرفه ای ما جذب سایر استان ها می شوند.

  اداره راه و شهرسازی استان همدان استاندارد جهان سرمایه گذاری شهرداری کشورهای منطقه گردشگری مدیرکل ورزش و جوانان مشکلات مالی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها