• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32936

  سرمربی پرتغالی رئال مادرید، کار شاگرد سابق خود را برای افشاگری و زیر سوال بردن صحت انتخابات بهترین سرمربی سال ۲۰۱۲ تحسین کرد.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، پس از آنکه گوران پاندف، مهاجم مقدونیه ای ناپولی اظهار داشت فیفا تصویری جعلی از برگه رای وی در مراسم انتخاب بهترین سرمربی سال ۲۰۱۲ منتشر کرده است، ژوزه مورینیو اقدام به تحسین از وی کرد.

  پاندف روز گذشته اعلام کرد در تصویری که فیفا از برگه رای وی برای انتخاب برترین های فوتبال دنیا در سال ۲۰۱۲ منتشر کرده، امضای او جعل شده است و یک بار دیگر تاکید کرد که به مورینیو رای داده بوده نه ویسنته دل بوسکه. به دنبال این افشاگری، مورینیو به تمجید از شجاعت و شهامت شاگرد قدیمی خود در اینتر پرداخت.

  آقای خاص اظهار داشت: هدف من از عنوان این موضوع فقط یک چیز بود. اینکه مردم بدانند چرا من در مراسم انتخاب برترین های فیفا در زوریخ شرکت نکردم. به من گفته شده بود که در جریان انتخابات یک سری اقدامات نامشخص صورت گرفته و حالا معلوم شد که آنها چه بودند.

  وی خاطر نشان کرد: این احتمال که من در هر صورت برنده نشوم وجود داشت اما مشکل من انتخاب نشدن به عنوان بهترین سرمربی سال نبود بلکه نامشخص بودن پروسه این انتخابات بود. فکر می کنم الان دیگر کسی نمی تواند مرا به خاطر نرفتن به زوریخ مواخذه و سرزنش کند.

  به گزارش تسنیم، مورینیو افزود: می خواهم از پاندف تشکر کنم. او یکی از کسانی بود که با من تماس گرفت تا اطلاع دهد یک سری اتفاقات مشکوک در حال وقع است. از او به خاطر شهامت و شجاعی که برای این افشاگری علنی داشت و حاضر شد خودش را وارد این ماجرا کند تشکر می کنم، چون سایر افرادی که مثل او به من هشدار داده بودند، خواستند که نام شان فاش نشود. البته من از آنها به خاطر این درخواست شان انتقاد نمی کنم، چون منطقی است اما می گویم کاری که پاندف انجام داد کار آسانی نبود.

  بازگشت به اینتر یا چلسی
  مورینیو هواداران تیم های پیشن خود را با گفتن اینکه احتمال دارد دوباره به آنها ملحق شود خوشحال و امیدوار کرد. آقای خاص مدتی است که به خاطر جا ماندن از بارسلونا در لالیگا تحت فشار قرار گرفته و با انتقادات فراوانی مواجه شده است. اگرچه او توانسته رئال مادرید را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برساند و در دو ال کلاسیکوی متوالی اخیر بارسلونا را شکست دهد اما هنوز هم عده ای از هواداران رئال خواستار اخراج او در انتهای فصل هستند. همین موضوع سبب شده تا شایعات فراوانی در خصوص جدایی آقای خاص از جمع کهکشانی ها در انتهای فصل جاری مطرح شود.

  یکی از این شایعات حاکی از بازگشت احتمالی مورینیو به یکی از تیم های پیشین خود از جمله اینتر یا چلسی بوده است، شایعه ای که مورینیو شخصا آن را تایید کرد. وی اظهار داشت: من روحیه مخاطره جویی دارم و مشخص نیست که فصل آینده سر از کجا دربیاورم. بعد از مربیگری در پرتغال، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا پیدا کردن یک مقصد جدید کار آسانی نیست. شاید فصل آینده به یکی از تیم هایی که در آنها کار کرده ام برگردم. آماده هر گونه سورپرایزی باشید.

  مورینیو ۵۰ ساله در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر خدا بخواهد و سالم بمانم، باز هم به کارم ادامه خواهم داد، چون فکر می کنم فقط نیمی از راه حرفه مربیگری ام را طی کرده ام. در آینده ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که هیچکس تصورش را هم نمی کند. خیلی دوست دارم که یک روز با تیم ملی پرتغال کار کنم و آن را به جایی برسانم، هرچند این کار آسانی نیست چون می دانم دیگر بازیکنان ملی پوشی زیادی که در داخل پرتغال بازی کنند، باقی نمانده اند.

  اسپانیا انتخابات بارسلونا بازی تیم ملی چلسی رئال مادرید فصل آینده فوتبال لیگ قهرمانان اروپا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها