• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32488

  رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از امکان تغییر زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و در عین حال احتمال پس گرفته شدن امتیاز میزبانی از این کشور حاشیه خلیج فارس خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری تسنیم، سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا برای نخستین بار از احتمال جابجایی موعد برگزاری رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از فصل تابستان به زمستان خبر داد. بلاتر با اعلام اینکه این جابجایی تنها در صورت درخواست قطری ها رخ خواهد داد، اعتراف کرد که این تغییر ممکن است اعتراضاتی را از سوی رقبای این کشور حاشیه خلیج فارس در مسیر کسب امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به همراه داشته باشد.

  بلاتر گفت: برای اینکه تغییری در زمان برگزاری این رقابت ها صورت پذیرد نخست باید قطری ها درخواست خود را ارائه کنند و تا این لحظه که آنها هنوز چنین کاری نکرده اند. آنها می دانند که اگر این کار را انجام دهند، ریسک از دست دادن امتیاز میزبانی جام جهانی و اعطای آن به یکی دیگر از نامزدها پس از برگزاری انتخاباتی مجدد را افزایش داده اند.

  اظهارات بلاتر به نگرانی هایی که تا پیش از این در خصوص توانایی مسئولان قطری برای برای رفع معضل دمای بالای هوا در هنگام برگزاری رقابت ها وجود داشت دامن زده است. طبق گزارش قطری ها با صرف بودجه ای چند میلیارد دلاری احداث استادیوم هایی با دمای متعادل را در دستور کار قرار داده اند اما این تئوری برای متقاعد کردن منتقدان اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی به این کشور کافی نبوده است.

  برخی دیگر از جمله بزرگانی همچون دیوید ریچاردز، مدیر لیگ برتر انگلیس، میشل پلاتینی، رئیس یوفا و فرانتس بکن باوئر، اسطوره فوتبال آلمان نیز برای مرتفع کردن مشکل گرمی هوا پیشنهاد جابجایی آن از تابستان به زمستان را مطرح کرده اند. هرچند این جابجایی به احتمال فراوان با مخالفت سرسختانه سران لیگ های اروپایی که نگران از دست رفتن عواید مالی حاصل از حق پخش تلویزیونی بازی های شان هستند و همچنین اعتراض باشگاه ها برای مرخصی دادن به بازیکنان ملی پوش خود منجر خواهد شد.

  رخ دادن چنین اتفاقی مسلما به سود کشوری مانند استرالیا، رقیب اصلی قطر در کسب امتیاز جام جهانی ۲۰۱۴ خواهد بود تا از این فرصت برای متقاعد کردن سران فیفا جهت لغو امتیازی میزبانی قطری ها استفاده کند.

  آلمان بازی بودجه جام جهانی حاشیه خلیج فارس رقابت های جام جهانی زمستان فوتبال قطر ملی پوش

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها