به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری تسنیم، جیمی کاراگر، مدافع انگلیسی لیورپول فاش کرد سال ۲۰۰۴ زمانی که مایکل اوون، هم تیمی پیشین اش راه رئال مادرید را در پیش گرفت به او گفته بوده که آینده خوشی در پایتخت اسپانیا در انتظارش نیست.

اوون که دو روز پیش اعلام کرد در پایان فصل جاری کفش هایش را خواهد آویخت، تنها یک فصل در رئال مادرید بازی کرد و در آن یک فصل هم نقشی جز یک نیمکت نشین نداشت تا پیش بینی که کاراگر کرده بود درست از آب درآید.

کاراگر که در انتهای فصل جاری مانند اوون با بازیگری در دنیای فوتبال وداع خواهد کرد، گفت: یادم می آید سال ۲۰۰۱ سرمربی لیورپول او را در بازی فینال جام اتحادیه روی نیمکت نشاند اما اوون جایش را در ترکیب اصلی پس گرفت و در فینال جام حذفی به میدان رفت. او در آن بازی گل هایی زد که منجر به پیروزی لیورپول برابر آرسنال و قهرمانی اش شد. درخشش اوون باز هم ادامه داشت تا اینکه لیورپول برای نخستین بار به لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

کاراگر افزود: اوون یک بازیکن بزرگ بود و به همین دلیل رئال مادرید او را از چنگ لیورپول درآورد. همان سالی که مادریدی ها به اوون پیشنهاد دادند، او در هتل محل اقامت تیم در اردوی پیش فصل مرا در جریان گذاشت و گفت که به طوری جدی مشغول بررسی آن است. آن موقع لیورپول به تازگی جبرئیل سیسه و میلان باروش را که آقای گل یورو ۲۰۰۴ شده بود خریده بود.

وی خاطر نشان کرد: این موضوع باعث شده بود که مایکل حس کند دیگر باید لیورپول را ترک کند و به دنبال رقابت جدیدی باشد. من به او گفتم این کار اشتباه محض است، چون آن موقع به دلایلی نمی توانست برای رئال بازی کند. علاوه بر این آنها بازیکنانی مانند رائول و رونالدو (برزیلی) را داشتند که همیشه در ترکیب قرار می گرفتند و کار او برای سبقت گرفتن از آنها خیلی سخت بود. با این حال او به حرف من توجه نکرد و رفت چون تصور می کرد بهترین است و می تواند در اسپانیا هم موفق باشد.

مدافع باتجربه قرمزهای آنفیلد در خاتمه تصریح کرد: اوون در شرایط سخت خوب کار کرد. با اینکه رئال مادرید آن فصل سه مربی عوض کرد و او فرصت چندانی برای حضور در ترکیب اصلی نداشت در ۴۵ باری که به میدان رفت ۱۶ گل به ثمر رساند. ممکن است اوون با رئال هیچ افتخاری کسب نکرده باشد اما شهرتش خدشه دار نشد. ۱۲ ماه بعد زمانی که به انگلیس برگشت لیورپول می خواست دوباره او را برگرداند اما پیشنهاد نیوکاسل بهتر بود.