• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32421

  » استه‌وا» و «دینامو» ‌بخارست، دو تیم لیگ رومانی محسوب می‌شوند که صاحب رکورد جهانی بی‌شکستی در دیدارهای خانگی برای مدتی طولانی شده‌اند.

  به گزارش خبرگزاری فارس، در تازه ترین فهرست تیم های باشگاهی فوتبال جهان که توسط فدارسیون آمار و تاریخ اعلام شد، استه وابخارست رومانی در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ به مدت ۷ سال در هیچ یک از ۱۱۲ بازی خانگی خود نباخت که از این جهت صاحب رکورد شد و در صدر جدول تیم های شکست ناپذیر در مصاف های خانگی در قرار گرفت.

  استه وا بخارست در این مدت ۹۸ برد و ۱۴ تساوی کسب کرد.

  در رده دوم دیناموبخارست، رقیب دیگر استه وا از لیگ رومانی جای گرفته است. این تیم در سال های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳ در ۱۰۰ بازی خانگی (۹۰ برد، ۱۰ تساوی) نباخت.

  پله سوم این رده بندی نیز به اف. کا کراونا بلگراد از یوگسلاوی رسیده است. این تیم نیز در ۹۷ بازی در سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ نباخته است. بازیکنان این تیم شرق اروپا ۸۴ برد و ۱۳ تساوی خانگی کسب کردند.

  در فهرستی که به همین منظور از ۲۲ تیم صاحب رکورد جهان انتشار یافته که اثری از تیم های باشگاهی ایران نیستک، بایرن مونیخ آلمان در ۷۳ بازی (رده دهم) ، یوونتوس ایتالیا در ۷۱ بازی (رده سیزدهم) و دینامو کیف اوکراین در ۵۱ بازی (رده بیست و دوم) در بازی های خانگی خود نباختند.

  آلمان ایتالیا ایران بازی بایرن مونیخ جدول جهان رومانی فوتبال تیم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها