به گزارش از پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،محمود اسلامیان در مورد حواشی و اختلافات پیش آمده اخیر در فو‌تبا‌ل ایران، اظها‌رکرد: ابتدا اجازه دهید پیش از هر چیزی مطلب را به شما بگویم. این قبیل رفتارها به تک تک ما باز می‌گردد و نظام آموزشی ما در دوران ابتدایی نیاز به یک تحول دارد، زیرا شخصیت هر کس از افراد در آنجا شکل می‌گیرد، اما متاسفانه به جای آموختن دوره‌های زندگی ما فقط در طی آن درس می‌گیریم.

او ا‌دا‌مه‌ داد: وقتی اینها را در دوران کودکی خوب یاد نمی‌گیریم نتیجه‌اش این می‌شود که بر سر هر مساله‌ای باید اختلافات را با دعوا حل کنیم و در این میان هیچ کدام حقوق دیگری را رعایت نمی‌کنیم و با گرفتن یک قیافه متمدانه، اعمال و کردار مناسبی را انجام نمی‌دهیم. برخی افراد اینگونه رفتار می‌کنند.

اسلامیان با بیان این که این چنین مواردی فقط در فو‌تبا‌ل وجود ندارد، خاطر‌نشان کرد: تک تک ما باید یکسری مسائل را رعایت کنیم و اگر این موارد رعایت نشود آن گاه بر سر هر موضوعی این چنین مواردی پیش می‌آید. امیدوارم با برخوردی که آقای کفاشیان صورت داد این مساله تعدیل شود.

نایب رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل با اشاره به این که مردم دوست دارند تیم ملی خود را در جا‌م جها‌نی ببینند، گفت: همه خوشحالی مردم به صعود تیم ‌ملی و حضور در جا‌م جها‌نی است. ما در حال‌ حاضر در آستانه بازی‌های مهمی قرار داریم و این که هر روز برای تیم ‌ملی و سرمربی‌اش یک داستان به وجود بیاید اصلا درست نیست و به خاطر پیش آمدن چنین مواردی کی‌روش هم مجبور به واکنش و عکس العمل می‌شود.

اسلامیان تصریح کرد: این که هر روز شاهد دعوا باشیم درست نیست. همه مسئولان به این نکته توجه کنند انتظار مردم صعود تیم ‌ملی به جا‌م جها‌نی است. صعودی که باید با این امکانات محدود صورت پذیرد. امکاناتی که به هیچ عنوان با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست و با این کمبودها حالا همین مانده که چنین مسایلی پیش آید.

او در پاسخ به این سوال که چه تضمینی برای به وجود نیامدن دوباره حواشی پیرامون سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل وجود دارد گفت: این بسته به افراد است. همه باید رعایت کنیم و در این زمینه هیچ فرمولی وجود ندارد. البته خو‌شبختا‌نه در فدراسیون کارهایی انجام شده که باز هم آرامش به فو‌تبا‌ل باز گردد.