رئیس فدراسیون جودو:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 31891

  سال ۹۱ با تمام مشکلات مالی که داشتیم برنامه‌های اصلی را اجرا کردیم و برای سال آینده حضور مداوم در مسابقات برون‌مرزی جزو برنامه‌هایمان است.

  به گزارش پارس ، محمد علی رستگار در گفت وگو با فارس، در مورد اتفاقاتی که در سال ۹۱ برای جودو رخ داد و برنامه هایی که فدراسیون برای سال آینده برای این رشته در نظر دارد، اظهار داشت: ابتدای حضورمان در فدراسیون جودو مصادف شد با مسابقات آسیایی ازبکستان که آخرین مرحله کسب المپیک لندن بود. ما در همان روزهای اولیه سال اردوی مشترکی را تدارک دیدیم و ملی پوشان ایام تعطیلات نوروز را در ازبکستان سپری کردند. با توجه به عدم موفقیت هایی که جودو در سه سال گذشته داشت؛ بعد از مدت ها با حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب مدال های رنگارنگ نتایج خوبی را کسب کردیم.

  وی افزود: بعد از به پایان رسیدن مسابقات قهرمانی آسیا، بازی های المپیک لندن آغاز شد که جودوی ایران توانسته بود در مسابقات قهرمانی آسیا دو سهمیه حضور در المپیک را کسب کند. ما هم برای آمادگی بیشتر جودوکاران اردوهای مشترکی را در روسیه برای ملی پوشان در نظر گرفتیم. متاسفانه با توجه به مسائلی که (مصدومیت و بیماری) برای رودکی و محجوب پیش آمد، هر دو ملی پوش حضور در المپیک لندن را از دست دادند.

  رئیس فدراسیون جودو در ادامه، گفت: ما برنامه های توسعه جودو را از همان روزهای بعد از مسابقات آسیایی آغاز کردیم. برای توسعه جودو امسال را سال آموزش توسعه همگانی جودو نام گذاشتیم و برنامه متعددی را به اجرا گذاشتیم که از جمله کارهایی که انجام دادیم تشکیل تیم های ملی در رده های سنی نونهالان تحت قالب مسابقات منطقه ای و قهرمانی کشوری بود. در واقع چشم انداز ما برای این فعالیت المپیک ۲۰۲۰ است.

  رستگار در مورد برنامه های مختلفی که برای فدراسیون جودو دارند، گفت: از طرف دیگر در قالب تیم جوانان و نوجوانان که توجه بیشتری را به آنها داشته ایم تا نخگبان را برای المپیک ۲۰۱۶ آماده کنیم. به همین دلیل اردوهای تدارکاتی داخلی منظمی را برای آنها در نظر داریم تا در واقع در رده بانوان و مردان به اهداف مان برسیم.

  رئیس فدراسیون بوکس در مورد حواشی که در طول سال ۹۱ گریبان فدراسیون جودو را گرفته بود، اظهار داشت: پس از اینکه مسابقات المپیک لندن به پایان رسید، چند روز مانده بود که تیم نوجوانان و جوانان را به مسابقات چین تایپه اعزام کنیم، با یک سری مسائل حاشیه ای ساخته شده روبرو شدیم. البته همه این موضوع در حال حاضر مشخص شده که به صورت ساختگی و از داخل بوده و جزئیات تمام این اتفاقات مشخص شده است. وی افزود: متاسفانه حدود ۴ روز مانده به اعزام تیم به مسابقات مبتنی بر یک ادعایی از حضور تیم ما در مسابقات چین تایپه جلوگیری شد و تیم نوجوانان و جوانان نتوانستند در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا کنند و این ضربه بزرگی بود به جودوی ایران. البته این موضوع چیزی بود که در فاصله کمتر از ۲۰ روز مرتفع شد و جودو وارد حاشیه بزرگی شد.

  رستگار در مورد برگزاری لیگ های جودو در سال ۹۱ خاطرنشان کرد: با تمام اتفاقاتی که رخ داد فعالیت هایمان را با برگزاری لیگ مسابقات قهرمانی کشوری در رده های مختلف در بخش مردان و بانوان پیگیری کردیم. در کنار حواشی که رخ داد مشکلات مالی که داشتیم با صرفه جویی هایی که کردیم برنامه های اصلی را انجام دادیم. تیم ملی در اردوهای مشترک تونس و مسابقات گرجستان شرکت کرد و در پایان سال جاری نیز اردوهای مشترکی را برای آنها در نظر گرفته ایم که در حال برگزاری است.

  وی در پاسخ به این سؤال که سال آینده برای جودو چه برنامه هایی را در نظر دارید، گفت: علاوه بر برنامه هایی که امسال تدوین شده هرم جمعیتی را تشکیل داده ایم، برنامه سال آینده حضور مداوم در مسابقات برون مرزی است. ما در صدد این هستیم تا چند کار اساسی انجام دهیم. یکی از آن کارها راه اندازی یک پرتال است که تمام ورودی و خروجی نفراتی که وارد خانواده جودو می شوند، مشخص شوند. یعنی هر کسی در جودو فعالیت کرد و دست از فعالیت برداشت مطلع باشیم و با این روش آمار تمام نفرات را داشته باشیم.

  رستگار در پایان اظهار داشت: نکته دوم اینکه یک دوره مسابقات در سطح کشور داریم که خارج از مسابقات قهرمانی کشور است که همراه با جوایز نقدی برگزار خواهد شد. با این کار انگیزه جودوکاران افزایش پیدا می کند. در کنار این دو موضوع داخلی مسائل برون مرزی خوبی را پیش رو خواهیم داشت تا آمادگی لازم برای حضور در مسابقات آسیایی اینچوان را کسب کنیم.

  ایام تعطیلات نوروز ایران تیم ملی جودو چین خانواده لندن مسابقات قهرمانی آسیا مشکلات مالی ملی پوش

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها