~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری مهر حمید علیدوستی در خصوص سطح مسابقات انتخابی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا در تبریز، ضمن بیان مطلب فوق گفت: مسابقات در سطح بالایی برگزار شد زیرا همه تیم‌های آسیایی برای موفقیت و پیشرفت آینده فوتبال خود در رده‌های پایه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تیم هند که سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده و حتی ۳-۲ ماه در اروپا اردو داشته است، سخت‌ترین حریف ما در این مرحله بود؛ تیمی که هم لبنان و هم بحرین را شکست داد. خوشبختانه این تیم و دو تیم دیگر را شکست دادیم و با قدرت به مرحله نهایی راه یافتیم.

سرمربی تیم فوتبال زیر ۱۶ سال ایران با تقدیر از حمایت‌های فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان، اضافه کرد: روی مسائل فنی و روحی و روانی خیلی کار کرده بودیم و خوشبختانه در این مسابقات با آمادگی کامل به میدان آمدیم، هر چند مهمترین مشکل‌مان کم‌تجربگی بازیکنان بود.

وی با تاکید بر اینکه خیلی زود برنامه‌های آماده‌سازی این تیم برای حضور در مسابقات نهایی را آغاز می‌کند، صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: برای موفقیت در مرحله نهایی باید برنامه مدون و هدفمندی را طراحی کنیم زیرا بازی‌های سخت و سرنوشت‌سازی را در آن مسابقات پیش‌رو خواهیم داشت.

علیدوستی با اشاره به اینکه برخی از اردوهای تیمش در کشورهایی که شرایط آب و هوایی یکسان با هندوستان دارند، برگزار شود ادامه داد: در زمان باقی مانده تا مسابقات نهایی باید در تورنمنت‌های بین‌المللی و دیدارهای تدارکاتی بیشتری شرکت کنیم تا بتوانیم در مرحله نهایی هم با موفقیت، مسابقات را پیگیری کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کرد تیمش بتواند با چنین نتایج خوبی مسابقات را به پایان برساند؟، اظهار کرد: بعد از قهرمانی در ژاپن و پیروزی مقابل تیم‌های ژاپن و ازبکستان به تیم خود امیدوار شدم و به این نتیجه رسیدم که پیشرفت خوبی داشتیم، البته این بازیکنان باید با برنامه‌ریزی گسترده به بهترین شکل حفظ و پرورش یابند، زیرا برای اینکه آنها را به چنین سطحی برسانیم، در این مدت خیلی زحمت کشیدیم.

سرمربی تیم فوتبال زیر ۱۶ سال ایران ادامه داد: این رقابتها محک خوبی برای بازیکنانم بود، نفراتی که مستعد هستند اما نیاز به آموزش صحیح دارند تا راه خودشان را به خوبی ادامه دهند؛ نفراتی که می‌توانند در چند سال آینده به تیم‌های دیگر ملی فوتبال ایران کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه در تیمش بازیکنان بزرگی وجود دارند که می‌توانند به ستاره‌های آینده فوتبال ایران تبدیل شوند، در مورد اینکه آیا با مهدی مهدوی‌کیا برای در اختیار گرفتن بازیکنان تیم آکادمی کیا گفتگو می‌کند؟، تصریح کرد: قطعا از هر بازیکنی که بتواند به موفقیت تیم ما در مسابقات نهایی کمک کند، استفاده خواهیم کرد.

علیدوستی حضور هند میزبان مرحله نهایی مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال در مرحله مقدماتی را اتفاق عجیبی برشمرد و گفت: فکر می‌کنم AFC برای تجربه‌اندوزی اجازه حضور به تیم هند در مرحله مقدماتی داده است.