به گزارش پارس به نقل از خبرورزشی  علیرضا منصوریان در مذاکراتی که با استقلال داشت علاوه بر کلیات بر سر تک‌تک جزئیات قرارداد صحبت کرد که از جمله مهمترین خواسته‌های او ایجاد سونامی بزرگ در ترکیب بازیکنان تیم بود.
به قول يكي از دستياران علي‌منصور در نفت اين مربي جوان براي بازسازي استقلال ايده‌هاي نويي در ذهن دارد كه عملي كردن ايده‌ها نياز به مهره‌هاي مثمرثمر داشت. مهره‌هايي كه از ديد علي‌منصور اكثريت‌شان در اين تيم ديده نمي‌شدند و بايد باشگاه براي خريد آنها دست به جيب شود. در ليست نفرات مد‌نظر منصوريان براي استقلال نام‌هاي بزرگي ديده مي‌شود كه جذب و آبي‌پوش شدن آنها به اين راحتي نيست و مديران جديد باشگاه در بازار تابستاني حسابي بايد سختي بكشند تا بتوانند آنها را از چنگ تيم‌هاي‌شان يا ساير مشتريان متمول و دست به نقد دربياورند. لو رفتن ليست خريدهاي استقلال بهانه خوبي بود تا آخرين وضعيت بازيكنان مد‌نظر علي‌منصور و احتمال استقلالي شدن آنها را به صورت مقطعي بررسي كنيم.

مهدي رحمتي
شماره يك براي سيد رزرو شد
دروازه‌باني كه جدايي‌‌اش از استقلال درست يك سال قبل ضربه جبران‌ناپذيري به تيم زد با سقوط پيكان به ليگ دسته اول مشكل چنداني براي بازگشت به جمع آبي‌پوشان ندارد. رحمتي كه خودش بارها اعلام كرده استقلال خانه اوست با توجه به صحبت‌هاي مقدماتي براي بازگشت OK داده و باشگاه هم شماره يك خود را براي او كنار گذاشته است. البته تراكتورسازان هم با پيشنهاد خوبي در پي شكار رحمتي هستند.

لئوناردو پادواني
پول خوب بدهند مي‌آيد
قراردادش با نفت به اتمام رسيده و مشكلي براي پيوستن به استقلال ندارد. او كه زير نظر علي‌منصور احيا شد و يكي از كليدي‌ترين مردان تيمش در جام‌های داخلي و آسيايي بود الان بايد بتواند باشگاه برزيلين را قانع كند تا رضايتنامه قرضي او را براي ماندن در ايران تمديد كند اما در راه آبي‌پوش شدن اين مدافع، استقلالي‌ها بايد با رقيب ثروتمندي همچون سپاهان رقابت كنند كه موفقيت در اين راه نيازمند شل كردن سركيسه از سوي استقلال است.

رامين رضاييان
به پرسپوليس نزديك‌تر است
رامين بدون‌شك يكي از بهترين‌هاي فصل گذشته ليگ‌ برتر بود تا جايي كه راه‌آهن بحران‌زده با درخشش همين بازيكن در ليگ‌ برتر ماند. حالا كه رضاييان قراردادش به اتمام رسيده و ملي‌پوش هم شد مشتريان زيادي در پي شكار او هستند از جمله استقلال و علي‌منصور اما واقعيت ماجرا اين است كه رضاييان قبل از سفر با تيم‌ملي به تاشكند با نمايندگان پرسپوليس مذاكره کرده و توافقات اوليه را انجام داده بود به همين خاطر او بيشتر به رقيب ديرينه استقلال نزديك است تا پيراهن آبي.

ايمان مبعلي
مهندس برمي‌گردد
لقب مهندس را زماني كه در فوتبال امارات مي‌درخشيد به چنگ آورد. بعد از يك دوره قرضي نااميد‌كننده در استقلال همگان فكر مي‌كردند مهندس فوتبال ايران به روزهاي پاياني فوتبالش رسيده اما پارسال همين موقع راهي نفت شد تا زير نظر علي‌منصور دوباره احيا شود. حالا با اتمام قراردادش با نفت مسلماً اگر منصوريان سرمربي استقلال شود مهندس هم به جمع آبي‌پوشان برمي‌گردد تا درخشش در نفت را اين بار با پيراهن استقلال تكرار كند و نقش پلي‌ميكر تيم را برعهده بگيرد.

وحيد اميري
با نفت قرارداد دارد
وحيد اميري كشف خود علي منصوريان بود. بازيكني كه فصل قبل در ليگ دسته اول براي مسجدسليماني‌ها بازي مي‌كرد با فرصتي كه در نفت نصيبش شد حالا يكي از مردان اصلي تيم‌ملي ايران شده و توانايي‌هاي فني فوق‌‌العاده او هر تيمي را براي جذبش وسوسه مي‌كند از جمله استقلالي‌ها را اما مشكل اينجاست كه اميري نمي‌تواند نفت را ترك كند و پيراهن آبي بپوشد چون قراردادش تا پايان فصل آينده اعتبار دارد و بدون‌شك مديران نفت به اين راحتي اجازه ترك تيم را به اميري نمي‌دهند. با اين حساب شانس استقلالي شدن وحيد اميري خيلي كم است.

لوسيانو ادينهو
آقاي گل در تبريز مي‌ماند؟
لوسيانو ادينهو فصل پيش فاصله چنداني با پوشيدن پيراهن استقلال نداشت اما يك تصميم عجولانه باعث شد تا مهاجم برزيلي به جاي تهران راهي آذربايجان شود و با تراكتورسازي فصلي رؤيايي را تجربه كند. آقاي گل ليگ چهاردهم طبق روال چند سال گذشته باز هم گل سرسبد بازار نقل و انتقالات تابستاني است و علي‌منصور هم بدش نمي‌‌آيد تا او را به خدمت بگيرد اما از تبريز خبر مي‌رسد باشگاه تراكتور با علم به اين موضوع درصدد است با اضافه كردن 35 درصد به قرارداد مالي ادينهو گلزن برزيلي را در تبريز نگه دارد كه اين تصميم با موافقت اوليه ادينهو روبه‌رو شد تا بخت استقلالي شدن او تا حدود زيادي از بين برود چون اين بازيكن برزيلي خيلي گران‌تر از جيب استقلال بحران‌زده است.

ساير گزينه‌ها؛ انصاري و محمدي مي‌آيند، اميرارسلان نه
علي منصوريان علاوه بر ليست اصلي در مذاكراتش با استقلال ليست ديگري هم ارائه داد تا باشگاه آلترناتيو مناسب در اختيار داشته باشد. مثلاً در پست مهاجم گزينه اول او ادينهو بود اما نام جابر انصاري از گسترش فولاد هم در ليست دوم ديده مي‌شد كه شانس استقلالي شدن اين بازيكن سرعتي خيلي زياد است. همچنين ميلاد محمدي پديده اين فصل راه‌آهن را هم بايد استقلالي دانست چون اين بازيكن قبل از پوشيدن پيراهن راه‌آهن به همراه برادر دوقلوي خود قرارداد داخلي به عنوان سهميه زير 23 سال با استقلال امضا كرده بود اما راهي راه‌آهن شد و در آن مقطع مديران استقلال ترجيح دادند براي كمك به راه‌آهن زياد اين موضوع را پيگيري نكنند. درخصوص اميرارسلان مطهري هم بايد گفت او تا دو سال ديگر با نفت قرارداد دارد و باشگاه استقلال نمي‌تواند رضايتنامه‌‌اش را دريافت كند.