به گزارش پارس به نقل از ایسنا نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: جنجال نوروزی در رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی باعث خدشه بر حیثیت کشتی شد وگرنه بخشیدن او کاری برای ما ندارد.

 

علیرضا حیدری درباره اتفاقات تلخ به وجود آمده در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار کرد: سوریان یک کشتی‌گیر حرفه‌ای است اما از آنجا که کشتی یک ورزش آماتوری است، او نیز می‌تواند هر کجا که بخواهد کشتی بگیرد و هر کجا که دوست ندارد نگیرد و ما نمی‌توانیم هیچ ایرادی به کار او وارد کنیم. فقط ما دلمان به خاطر این می‌سوزد که او خودش را سر وزن رساند و وزن‌کشی هم کرد اما در این رقابت‌ها حاضر نشد.

 

نایب رییس فدراسیون کشتی افزود: دلمان می‌سوزد که سوریان می‌توانست با حضور در این رقابت‌ها، دوبنده تیم ملی را در مسابقه‌های جهانی بر تن کند و از این طریق مدال طلای جهان را نیز به ویترین افتخارات خود اضافه کند اما حیف شد که این فرصت را از دست داد. البته تصمیم او برای ما قابل احترام است و هیچ کس حق ندارد گذشته پرافتخار سوریان را زیر سوال ببرد.

 

وی با تاکید بر اینکه فدراسیون کشتی بر اساس قانون نمی‌تواند برخورد خاصی با سوریان صورت دهد، گفت: قانون می‌گوید او نمی‌تواند به مسابقه‌های جهانی برود اما نمی‌دانم که شانس او برای حضور در مسابقه‌های جهانی صفر است یا خیر.

 

حیدری درباره جنجال امید نوروزی نیز خاطرنشان کرد: کاری که او کرد به هیچ وجه زیبنده یک قهرمان المپیک نبود. نوروزی باید بیشتر خویشتن‌داری می‌کرد و خودش را کنترل می‌کرد. شرایط مبارزه هم طوری نبود که او بخواهد دست به چنین اقداماتی بزند. اختلاف 4-5 پوئن چیزی نبود که او بخواهد به هر شکل آن را جبران کند. به عنوان یک برادر از او تقاضا دارم این بحث عدم کنترل خودش را هرچه سریع‌تر درمان کند.

 

دارنده شش مدال جهان و المپیک افزود: نوروزی با آن عصبانیتی که داشت می‌توانست با چوبی که در دست گرفته بود حتی یک آدم هم بکشد. آن وقت اگر بعد از آن می‌گفت عصبی بودم، آیا کسی این حرف را قبول می‌کرد؟ آیا با عذرخواهی می‌شد آن اتفاق را جبران کرد؟ من نمی‌دانم که نوروزی در چه وضعیتی بود که دست به چنین کاری زد. بحث انتخابی تیم ملی را همه تایید کرده‌اند و فکر نمی‌کنم این موضوع بلایی باشد که بخواهد سر برخی کشتی‌گیران آورده شود و قاونی بود که برای همه اجرا شد نه یک عده خاص.

 

نایب رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: البته باید حرف‌های این دو قهرمان بزرگ هم شنیده شود و بدانیم که انگیزه آن‌ها از گرفتن چنین تصمیماتی چه بوده است. اقدام نوروزی به هیچ وجه مورد خوشایند تماشاگران حاضر در سالن واقع نشد و حتی آن‌ها درصدد برخورد با او هم بودند اما با این وجود انسان جائزالخطاست و باید حرف‌های آن‌ها نیز شنیده شود.

 

حیدری با بیان اینکه شان یک قهرمان المپیک این است که بسیار پخته‌تر عمل کند، گفت: خیلی از حاضران در سالن کودکان و نوجوانانی بودند که این قهرمانان را الگوی خود قرار داده بودند و با دیدن چنین حرکاتی واقعا از کرده خود پشیمان می‌شوند و حتی خانواده‌هایشان نمی‌گذارند که به سمت ورزش کشتی بیایند. اینکه اقدام نوروزی باعث شد به حیثیت کشتی خدشه وارد شود بسیار دردناک است وگرنه ما می‌توانیم او را ببخشیم.