به گزارش پارس به نقل از کاپ مدیرعامل باشگاه پیکان گفت: سمند در صورت برنده شدن در مزایده می تواند استقلال را به خوبی اداره کند. 

محمود شیعی در گفت و گو با خبرنگار کاپ در خصوص شایعه تلفیق دو باشگاه استقلال و پیکان برای حضور در پانزدهمین دوره لیگ برتر و اینکه گفته می شود شرکت سرمایه گذاری سمند وابسته به ایران خودرو چنین طرحی را اجرایی خواهد کرد، اظهار داشت: به هیچ عنوان این شایعه صحت ندارد. شرکت سرمایه گذاری سمند یک شرکت مستقل از ایران خودرو محسوب می شود که تصمیمات آن را مدیران آن اتخاذ می کنند و هیچ ارتباطی با شرکت ایران خودرو ندارد. 

وی افزود: البته با توجه به شناختی که از این شرکت دارم می دانم که مدیران اقتصاددان و کاربلدی این شرکت را اداره می کنند و از شرکت های قدرتمند سرمایه گذار در کنار شرکت ایران خودرو به حساب می آید که در صورت برنده شدن در مزایده قطعا می تواند برای باشگاه استقلال مفید فایده باشد.

مدیرعامل باشگاه پیکان همچنین در خصوص شکایت باشگاه پیکان از راه آهن در ارتباط با تخلف صورت گرفته برای استفاده از موتومبا خاطرنشان کرد: شکایت ما در حال بررسی است. این بازیکن در مصاف با ما هم گل زده و هم پاس گل داده است. ما در این باره اعتراض مان را به سازمان لیگ و شخص ریاست فدراسیون فوتبال ابلاغ کرده ایم. این بازیکن به واسطه ITC صادر نشده اش از سوی فدراسیون ترکیه نمی توانسته در دیدار با پیکان به میدان برود، همانطور که پیش از این باشگاه نفت مسجدسلیمان هم به این موضوع اعتراض کرده بود. 

شیعی تاکید کرد: خیلی امیدوار هستیم تا طبق مفاد آیین نامه کمیته انضباطی حق مان را بگیریم و مانع سقوط تیم پیکان به دسته پایین تر شویم. 

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد در مفاد قانونی کمیته انضباطی در این ارتباط تغییر نتیجه به حالت 3 بر صفر به ضرر تیم متخلف موردی ذکر نشده، عنوان کرد: البته در ماده 68 و 74 آمده که اگر ITC بازیکن جعلی باشد نتیجه بازی باید به سود تیم متضرر تغییر کند، ضمن اینکه در این پرونده علاوه بر این مورد یک تخلف دیگر هم صورت گرفته و آن جعل سند بوده است. در این صورت هم باید نتیجه به سود تیم پیکان تغییر کند.

شیعی در این باره که آیا مشخص شده تخلف از سوی فدراسیون ترکیه صورت گرفته یا فدراسیون ما در این باره مسئول است بیان داشت: هنوز با نمی توان با قاطعیت در این باره صحبت کرد اما آنچه مسلم است اینکه این مساله پیش از این از سوی فدراسیون فوتبال به باشگاه راه آهن ابلاغ شده بود، ضمن اینکه کسرایی، مسئول روابط بین الملل فدراسیون، هم این مساله را به باشگاه راه آهن اعلام کرده بود و مشخصا کمیته انضباطی باید رای خود را به سود ما صادر کند. 

مدیرعامل باشگاه پیکان در این باره که چه زمانی این رای اعلام می شود، ضمن ابراز نگرانی از طولانی شدن بررسی این پرونده تصریح کرد: ما منتظر برگزاری همین جلسه هستیم چراکه در صورت صادر نشدن رای بازی پلی آف برگزار خواهد شد و آن وقت به جای دو مدعی که تیم پیکان و راه آهن باشد یک تیم دسته یکی هم به این جمع اضافه می شود. پس بهتر است کمیته انضباطی هر چه سریعتر رای خود را اعلام کرده و تکلیف ما را روشن کند.

شیعی در این خصوص که اگر این رای به خواست شما صادر نشود چه خواهید کرد، توضیح داد: ما از طریق دو تن از وکلای کاربلد باشگاه از فدراسیون بین المللی فوتبال استعلام گرفته ایم و مطلع هستیم که در صورت رسیدن شکایت ما در این باره به فیفا مطمئن هستیم تا 95 درصد رای به سود ما صادر خواهد شد. به همین خاطر مسئولان ایران خودرو به رغم هزینه ای که شکایت ما به فیفا برای باشگاه خواهد داشت حاضر هستند این کار را انجام بدهند تا تیم پیکان به ناحق به لیگ دسته پایین تر سقوط نکند. البته امیدواریم با دقت مسئولان کمیته انضباطی، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هر چه زودتر تکلیف این شکایت مشخص شده و نیازی به کشیده شدن این ماجرا به فیفا وجود نداشته باشد.