به گزارش پارس به نقل از مشرق، زین الدین زیدان مربی دوست داشتنی که بارها از سوی فیفا به محرومیت تهدید شده و حتی تا مرز جدایی کامل از فضای مربیگری هم پیش  رفته است، در مصاحبه اخیر خود با شبکه خبری ایتالیا بر این نکته تاکید کرده که آرزو دارد روزی سرمربی اصلی رئال مادرید باشد، البته که زیدان حق دارد چنین آرزویی داشته باشد اما بیان این موضوع در شرایطی که آنچلوتی و مردانش حال و روز خوشی در لالیگا ندارند چندان بی معنی و تصادفی نیست.

او گفته است: « در حال حاضر در حال پیگیری روند آموزشی و کسب مدارک مربیگری هستم و امیدوارم بتوانم در این مسیر موفق باشم و به اهداف بزرگی که در سر دارم برسم. یکی از اهداف من سرمربیگری در تیم رئال مادرید است که اگر این پیشنهاد به من شود، حتما خواهم پذیرفت. در کنار سرمربی فعلی رئال مادرید یعنی کارلو آنچلوتی مطالب زیادی یاد گرفته ام و امیدوارم بتوانم با رسیدن به این سمت، روندی که در دوران بازیگریم داشته ام را ادامه دهم.»

روزنامه مارکا اظهارات اخیر زیدان را خط داده شده و به  دستور مدیر برنامه های زیزو توصیف کرده و نوشته است: از زیدان بعید بود که در این شرایط اینگونه رسانه های کاتالونیایی را خوشحال کند و برای آنها خوراک خبری بسازد.

روزنامه اسپورت کاتالونیا نیز نوشته است: رئال مادرید در شرایطی بحران داخلی خود را تحمل می کند که گزینه جانشینی آنچلوتی نیز برایش مشخص شده و تنها به این نکته می اندیشد که چگونه هم با او خداحافظی کند هم نسبت به بی احترامی صورت نگیرد.

زیدان به تلویزیون فرانسه گفته است : اگر پیشنهاد مربیگری رئال به من داده شود قطعا آن را قبول خواهم کرد. من کارنامه بازیگریم را ظرف دو سال نساخته ام و بدون شک در مربیگری هم چنین خواهم بود. از آنچلوتی چیزهای زیادی یاد گرفتم. او نظر من درباره خودش را می داند. از مورینیو یاد گرفتم که هیچ وقت تسلیم نشوم . او سخت گیر ولی منصف است . آنچلوتی متفاوت است . او با بازیکن ها صمیمی تر است و صبر بیشتری دارد ولی می داند که گاهی اوقات باید با بازیکن ها سخت گیر بود.

از طرفی شایعه مربیگری زیدان در تیم ملی فوتبال فرانسه نیز بر سر زبانها افتاده و البته این شایعه برای اولین بار جان نگرفته است، در هر صورت زیدان خود را برای آغازی دوباره آماده می کند و در این میان هر کدام از گزینه های مطرح شده به فاز بهره برداری برسد، برای او کاملا رویایی خواهد بود. تیم ملی فرانسه برای زیدان همان قدر هیجان دارد و دردسر ساز است که تیم فوتبال باشگاه رئال مادرید.

سکوت زیزو شکسته شده اما رسانه های مادریدی برای اولین بار در تاریخ همکاری با زیزوی افسانه ای از دستش ناراحت هستند، شاید بهتر بود تا زیدان کمی بیشتر به سکوت قدیمی و سنتی خود ادامه می داد و صبر می کرد تا شاید رئال مادرید راهی برای بازگشت به روزهای خوبش پیدا کند.