به گزارش پارس به نقل از ورزش سه، از سالن کنفرانس ورزشگاه، کی روش در ابتدا در خصوص جدایی از تیم ملی صحبت کرد و پاسخگوی خبرنگاران بود:

خداحافظی خوشحال کننده نیست
در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی از کی روش سوال شد آیا بازی با سوئد آخرین بازی شما بود که پاسخ داد: مهم ترین مطلب این است که بعد از 4 سال کار کردن در ایران افتخار می کنم به بازیکنان ایران و به تیمم و اینکه بهترین تیمی که تا به حال با آنها کار کردم بازیکنان ایران بوده . بازیکنانی که با کمترین دریافتی این عملکرد را داشتند و جای افتخار دارد. الان فقط غمگین هستم و هیچوقت خروج  ترک کردن و خداحافظی خوشحال کننده نیست ولی این زندگی است و باید رو به جلو حرکت کرد.

از فدراسیون سوئد تشکر می کنم
من تشکر می کنم از فدراسیون سوئد، سرمربی و بازیکنان این تیم که قبول کردند با ایران بازی کنند. در 4 سال گذشته برای انجام بازی های دوستانه مشکل داشتیم اما مطمئنا نگاه من این بود که بازیکنانم تجربه بین المللی بدست بیاورند و به این مهم دست پیدا کردیم.

خرسند هستم با سوئد بازی کردیم
بسیار خوشحال و خرسند هستم که جلوی تیم سوئد بازی کردیم و امشب این فرصت را داشتیم و جلوی تیمی که از نظر تاکتیکی قوی است بازی کردیم.تجربه بین المللی بازیکنان ما نسبت به بازیکننی که در تیم های مثل سوئد هستند خیلی کمتر است و امشب به منظور بالا بردن تجربه این بازی را کردیم. البته بازیکن مثل زلاتان ابراهیموویچ در تمام تیم ها تاثیرگذار است و در نیمه اول به خاطر کم تجربه گی گل خوردیم اما در ادامه بازی نشان دادیم اگر تجربه بالایی داشته باشیم بازیکنان ما می توانند بازی بهتری انجام دهند.

مسوولان جدید برعکس مردم فکر می کردند
جواب دادن به این سال که چه کسی یا عاملی باعث شدند من بروم خیلی سخت تر است چون داستان طولانی است. بعد از عملکرد تیم ملی در جام جهانی و جام ملت‌ها که بدون هیچ گونه حمایت و اردوهای آماده سازی به دست آمد و اکثر مردم راضی بودند ،دست اندرکاران جدید فدراسیون فوتبال نظرشان این بود که عملکرد بنده به عنوان مربی و نتایج تیم ملی راضی کننده نیست برعکس آن چیزی که اکثریت مردم ایران فکر می کردند با افتخار و قداست کامل سعی کردیم برای تیم ملی بجنگیم اما افراد جدید در فدراسیون چنین طرز فکری نداشتند.

کفاشیان گفت، شرایط از این هم بدتر می شود
کفاشیان در جلسه آخر به من گفت با این اتفاقاتی که افتاده مطمئنا ادامه کار دشوار خواهد بود شاید با مشکلاتی که با آن روبرو هستیم نتوانیم به جام جهانی 2018 صعود کنیم. او حتی تا جایی پیش رفت که به من گفت شاید وضعیت بهتر نشود هیچ حتی بدتر هم بشود. اسدی نیز به عنوان دبیرکل نظرشان این است که عملکردمان رضایت بخش نبوده و در این شرایط کار دیگری نمی‌شود کرد. تنها باید رفت تا دست فدراسیون ایران برای تصمیمات دیگری باز باشد.

او در مورد حمایت مردم در صفحات اجتماعی و تقاضای مردم برای ماندن او در ایران و جلوگیری از درج مطالب ضد و نقیض در رسانه ها صحبت کرد:در جواب این سوال باید حرفم را تکرار کنم .احترام خاصی برای بازیکنانم قائل هستم و تشکر می کنم از بازکنانم به خاطر تعهدشان به تیم ملی.هیچوقت عشق و علاقه مردم ایران را در هیچ جا ندیدم. حتی در منچستر و تیم ملی کشور خودم پرتغال که با این دو تیم قهرمان شدم این عشق و علاقه را ندیدم و واقعا تشکر می کنم. البته تا قسمتی از این عشق را در منچستر یونایند توسط هواداران دریافت کردم اما در چند تیم ملی دیگر من جمله تیم ملی پرتغال، کشور خودم که 2 بار با آن قهرمان جهان شدم و توانستم با این تیم به جام جهانی هم صعود کنم، چنین عشق و علاقه و محبتی که مردم ایران به من داشتند را دریافت نکرده‌ام و واقعا از تک تک هواداران به خاطر محبت شان تشکر می‌کنم.

توهین به زحمات من و تیمم غیرقابل قبول است
اجازه دهید طور دیگر بگویم. هر آنچه در توان دارم مانند 4 سال گذشته انجام می دهم برای موفقیت تیم ملی و برای بازیکنان این تیم. اما متأسفانه همانطور که اشاره کردم نقطه نظرات متفاوتی در فدراسیون وجود دارد. تقریبا دو فدراسیون مجزا با دو نقطه نظر متفاوت در فدراسیون ایران وجود دارد. البته دو نقطه نظر متفاوت مشکلی ندارد حتی نظرات مختلف برای من مشکلی نیست چون مربی فوتبال هستم و در تمام زندگی عادت دارم به شنیدن نظرات مختلف اما اگر یک طرف از این داستان این اجازه را به خودش بدهد که در صورت شما به شما توهین کند و زحمات شما را دست کم بگیرند و به شما، بازیکنانت و کادرت توهین کنند، این غیر قابل قبول است.

من در این فدراسیون آدم ضعیفه هستم
حتی می توانند بگویند که از قیافه شما خوشمان نمی‌آید و این مشکلی نیست اما اگر بخواهند توهین کنند و باعث شرم شما شوند و یا بخواهند زحمات شما را نادیده بگیرند به هیچ عنوان قابل قبول نیست و در نتیجه دیگر فضایی برای وجود هر دو گروه در فدراسیون نیست و من اینجا آدم ضعیفه هستم چون فقط یک مربی هستم و نه عضو فدراسیون و نه عضو هیأت رئیسه.

خداوند بزرگ حقیقت را نمایان می کند
به همین خاطر آقای کفاشیان در جلسه گفتند هیچ راهی نیست جز اینکه مسیرمان جدا شو و این پیشنهاد ایشان بود. تاکید می کنم باز هم که پیشنهاد آقای کفاشیان بود. به هیچ عنوان نقطه نظر من این نبود. خیلی شفاف بارها تکرار می کنم چون شاهدهای مختف وجود دارند و هم مدارک زیادی برای اثبات این ماجرا داریم. ما یعنی شخص بنده و آقای کفاشیان رئیس فدراسیون مجبور شدیم که این تصمیم را بگیریم. حالا که به آخر خط رسیدیم می خواهند من را به عنوان آدم بد قضیه معرفی کنند. می خواهند از مسوولیت خودشان شانه خانه خالی بکنند. الان به نظر می رسد می خواهند از مسئولیت خود شانه خالی کرده و حقیقت را پنهان کنند ولی من قبول کردم به یک توافق مشترک برسیم و خیلی دوستانه در کمال صلح از همدیگر جدا شویم و اشکالی هم ندارد، اجازه بدهید بگویند من آدمِ بدِ داستان هستم چون هواداران در آخر از حقیقت مطلع هستند و مطمئن هستم و به خداوند بزرگ ایمان دارم که این اتفاق خواهد افتاد و هواداران می دانند که من هیچ موقع پشت آنها و پشت بازیکنان و کادر را خالی نخواهم کرد اگر محبور نبودم که به این نتیجه برسم.

اولویت با تیم ملی بزرگسالان است
مقابل شیلی با تیمی بازی کردیم که 40 بازیکن را آورده بود تا یکسری از جوانانش نیز تجربه بین المللی پیدا کنند. همین طور امشب شاهد این بودیم که سوئد هم با تمام بازیکنانش و با تیم اصلی خود به مصاف ایران که تیم چهل و یکم جهان است به میدان آمد تا به تیم ایران، هواداران تیم ملی، اسپانسرها احترام بگذارد. فراموش نکنید تیم ملی بزرگسالان اولویت اصلی فوتبال بین المللی هست.

شما حتی به سوئد هم احترام نگذاشتید
در نتیجه وقتی شما با بهترین گزینه هایتان حضور ندارید، بازیکنانی که باید اینجا بودند و نیامدند پس به خودتان، هواداران ایرانی و فراتر از این صحبت‌ها و مهم تر به تیم‌های ملی شیلی و سوئد احترام نگذاشتید چون آنها این آمادگی را داشتند تا با تیم کامل ما بازی کنند. از سال 1989 این فرصت را داشتم به عنوان مشاورفنی و مدرس فیفا عضوی از فیفا باشم و با تمام فدراسیون های 5 قاره آشنایی کامل دارم اما هیچ زمان ندیدم که تیم ملی بزرگسالان اولویت اول نباشد.

جام جهانی 2018 از خرداد آغاز می شود
اگر بازیکنان دیگری داشتم مطمئنا گزینه های بیشتری هم داشتم اما این هم به آن معنا نیست که از عملکرد بازیکنان و جوانان رضایت ندارم و من از آنها راضی هستم اما به عنوان مربی تیم ملی فوتبال نقطه نظر من با یکسری از مسئولان متفاوت است و اعتقادم این است که مقدماتی جام جهانی 2018 از خرداد امسال آغاز می‌شود و واقعا فکر می‌کنم یکسری از این بازیکنان جوان آینده درخشانی خواهند داشت اگر مربی خوبی بالای سرشان باشد و تجربه بین المللی خوبی پیدا کنند. امشب دیدیم که بازیکنی مانند امیری که تقریبا هیچ تجربه ای نداشت شب فوق العاده ای را پشت سر گذاشت. امیدوارم فدراسیون ایران در آینده فرصت‌های مناسبی را برای بازیکنان فراهم کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

این آقای جنتملن گفت من استانداردها را ندارم
آینده مردم عادی در دستان خداوند است آینده مربیان نیز همچنین به علاوه اینکه آینده آنها در دستان مدیران و روسای فدراسیون‌ها هم هستیک سری از افراد می خواهند بازی های ذهنی انجام دهند و اجازه دهید شفاف بگویم. ما مربیان از دبستان این بازی ها را انجام می هیم و چشم بسته هم می توانیم.دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال یک نوع نگرش جدید را وارد فدراسیون کرده چون هر بار که جلسه داریم ایشان می گویند ما و تاکیدشان روی گروه است.ولی هیچ  کس و تی ریاست فدراسیون نمی داند این ما کی هست و من هم نمی دانم.وقتی همچین طرز فکری دبیر کل دارد که می گوید در حال حاضر شما را داریم چون احمقانه است بگذاریم شما بروید و در چشم من نگاه می کند و می گوید من و بازیکنان هیچ دستاوردی نداشتیم و به غیر از خوشحالی و خرسندی مردم.ایشان می گفتند ما افراد تحصیلکرده فکر می کنیم شما کاری نکردید، نه نتیجه گرفتید نه بازیکنی آوردید نه دوره های آموزشی داشتید. در نتیجه این جنتلمن که 5هفته است در فدراسیون هستند به من گفتند حتی استاندارد های حداقلی ایشان را هم ندارم.اگر استاندارهای های حداقلی ایشان و افرادی که ایشان نماینده آنهاست را ندارم باید من را اخراج کنند.

مربی افتاده ای هستم
در اخر واقعا عذرخواهی می کنم و این مطالب نباید جزو این کنفرانس مطبوعاتی می شد. دیگر فضایی با این طرز تفکر در فدراسیون فوتبال در کنار هم وجود دارد. به خاطر اینکه من مربی افتاده هستم البته این با ترس فرق دارد راهم را متوجه شدم . من انقدر دیگر گمراه نیستم فردی در صورت من و در حضور فدراسیون بگوید استاندارهای حداقلی من را ندارید از یک مربی با ۳۳ سال تجربه چه توقعی دارید، واقعا عذر می خواهم.