سوت بازی پرسپولیس - ذوب‌آهن كه زده شد، هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی نشسته بودند. ابتدا كمیته انضباطی اعلام كرده بود كه پرسپولیس در این مسابقه از داشتن هواداران خود محروم است. اما روز گذشته دوباره مسئولان فدراسیون اعلام كردند كه پرسپولیسی‌ها می‌توانند به ورزشگاه بروند و بازی تیم مورد علاقه خود را از نزدیك ببینند. این موضوع باعث اعتراض ذوبی‌ها شده بود و حتی سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن هم در مصاحبه‌ای گفت كه با این اتفاقات، نگران داوری مسابقه است.

در هر حال حكم كمیته انضباطی و استیناف شكسته شده بود و پرسپولیس در این مسابقه هواداران خود را در ورزشگاه داشت. ذوب‌آهن با وجود اینكه در تهران بازی می‌كرد توانست نیمه اول را با تساوی بدون گل به پایان برساند. 

در نیمه دوم، در دقیقه 61 محمد نوری اولین گل مسابقه را زد تا سرخپوشان به برد در این دیدار امیدوار شوند. اما 8 دقیقه بعد مرتضی تبریزی مهاجم ذوب‌آهن گل تساوی را زد. برتری سرخپوشان خیلی پایدار نبود و آن‌ها دوباره باید برای باز كردن دروازه حریف تلاش می‌كردند. در دقیقه 72 میشل اومانیا مدافع كاستاریكایی پرسپولیس به خاطر خطای هند دومین كارت زرد را گرفت و از بازی اخراج شد. پرسپولیس ده نفره شد و حالا كار سخت تری برای برد داشت.

در آخرین لحظات مسابقه هم مهدی طارمی بازیكن این تیم به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد تا مهدی دغاغله به جای او وارد زمین شود. در دقیقه 91 بود كه یك ضربه كاشته به سود ذوب آهن گرفته شد. مهدی رجب زاده توپ را ارسال كرد و كارلوس سانتوس با ضربه سر زیبا دروازه سوشا مكانی را باز كرد. این گل در آخرین لحظات بازی زده شد و پرسپولیس دیگر وقتی برای جبران نداشت. یك دقیقه بعد از این گل، داور سوت پایان را زد و ذوب‌آهن فینالیست جام حذفی شد. 

ذوب‌آهن كه پیش از این استقلال را حذف كرده بود، حالا موفق شد پرسپولیس را هم كنار بزند و به فینال جام حذفی برسد. این تیم اول خردادماه آینده در فینال جام حذفی به مصاف برنده بازی نفت تهران - پدیده مشهد می‌رود.