مهدی تاج درباره برگزاری دیدار پرسپولیس و ذوب آهن با تماشاگر اظهار کرد: سازمان لیگ نهادی است که بازی‌های لیگ را برگزار می‌کند اما دو موضوع از اختیار این سازمان خارج است. ما نمی‌توانیم داور بازی‌ها را انتخاب کنیم و انتخاب داور در اختیار ما نیست و درباره تخلفات هم کمیته انضباطی رای صادر می‌کند و آن کمیته هم در اختیار ما نیست. وقتی رای از سوی کمیته انضباطی صادر می‌شود، لازم‌الاجراست و ما باید آن را اجرا کنیم.
 
وی به محرومیت هواداران تراکتورسازی اشاره کرد و گفت: رای محرومیت تماشاگران تراکتورسازی در تاریخ 20 مهر صادر شده است اما در تاریخ 14 آبان ماه کمیته استیناف رای را تایید و لازم‌الاجرا گرداند اما در تاریخ 16 آبان نوشته شد که رای نباید در بازی مقابل استقلال اجرایی شود. ما هم رای را در بازی مقابل پدیده به اجرا درآوردیم. این موضوع دقیقا مثل مشکل باشگاه پرسپولیس است. ما درباره باشگاه پرسپولیس رای را تغییر ندادیم اما به این نکته توجه کردیم که اگر در لیگ پرسپولیس محرومیت شده است پس محرومیتش را باید در لیگ پشت سر بگذارد. به این نتیجه رسیدیم که بازی بدون تماشاگر پرسپولیس مقابل ذوب آهن اجرا نشود.
 
وی اضافه کرد: سازمان لیگ در داربی هم از تماشاگران استقلال و هم از تماشاگران پرسپولیس تشکر کرد زیرا ما یکی از بهترین‌ داربی‌های تاریخ را پشت سر گذاشتیم. داربی امسال هم برنده داشت و هم هیچ صندلی و شیشه‌ای شکسته نشد و کاملا هم منظم برگزار شد. ما در سازمان لیگ فرقی نمی‌کند با چه تیمی روبه‌رو هستیم و اگر رایی برای ذوب آهن یا ملوان یا سپاهان برگزار شود برای ما مهم این است که در اجرای آرا وحدت رویه داشته باشیم.
 
او در پاسخ به این سوال که آیا فشاری از نهادی به شما وارد شد تا رای محرومیت هواداران پرسپولیس را به تعلیق دربیاورید گفت: هیچ فشاری به ما وارد نشد و از هیچ نهادی هم با ما تماس نگرفتند. ما فقط با کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در این رابطه مشورت کردیم و آن‌ها نظرشان را درباره رای صادره کمیته انضباطی به ما گفتند. برای ما جای سوال بود زیرا کمیته استیناف در رای خود آورده بود که پرسپولیس یک بازی محروم است. آقای صالحی هم اعلام کردند که پرسپولیس در یک بازی محروم است اما از نظر ما وقتی پرسپولیس در لیگ محروم می‌شود پس باید محرومیتش هم در لیگ اعمال شود و نباید این محرومیت را به جام حذفی بکشانیم.
 
وی ادامه داد: کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال هم نظرش همین بود که اگر رایی در لیگ صادر می‌شود در همان لیگ اجرایی شود.