به گزارش پارس به نقل از فارس، مهدی تاج در مورد علت تغییر تاریخ و زمان دربی گفت: ما برنامه یک ساله لیگ را تنظیم کرده بودیم و طبق همان تقویم هم پیش می‌رویم اما 10 روز زمان فیفا‌دی است که ما دقیقا نمی‌دانستیم بازی‌های تیم ملی در چه زمانی خواهد بود. اگر زمان بازی ایران و کره در روز 25 آبان تعیین می‌شد و امکان برگزاری مسابقه در آن روز بود نیازی نبود که تاریخ 30 آبان برای دربی تغییر کند اما با توجه به اینکه مسابقه دربی در روز 27 آبان است و بعد از ساعت 19 این بازی انجام می‌شود و استقلال چندین ملی‌پوش دارد اعتراض آنها وارد بود بنابراین ما با پرسپولیس هم تفاهم کردیم و تاریخ 2 آذر را برای دربی مشخص کردیم به این ترتیب هیچ اختلافی بین پرسپولیس، استقلال و سازمان لیگ وجود ندارد و هر سه بر روی 2 آذر توافق کردیم.

وی ادامه داد: فقط بحث شورای تامین مانده بود که روز گذشته من خودم به استانداری رفتم و قرار شد که این مسابقه ساعت 18 روز دوم آذرماه برگزار شود.

وی در مورد اینکه با توجه به سرمای هوای پاییز بهتر نبود بازی در ساعتی زودتر برگزار شود گفت: با توجه به اینکه مسابقه در روز غیرتعطیل برگزار می‌شود ما این بازی را در ساعت 18 برگزار می‌کنیم تا کارمندان و کارگران و همه اقشار بتوانند این مسابقه را ببینند حتی قرار بود که مسابقه ساعت 19 برگزار شود که در نهایت بر روی ساعت 18 توافق کردیم. با این ساعت برگزاری دیگر نیازی نیست که از شهرستان‌های دور و نزدیک مردم شب مقابل ورزشگاه بخوابند و می‌توانند صبح زود راه بیفتند و به ورزشگاه برسند.

رئیس سازمان لیگ در مورد زمان بلیت‌فروشی دربی به فارس گفت: بلیت‌فروشی از دیروز از طریق اینترنت آغاز شده است و تا امروز 7 هزار بلیت به فروش رسیده و کسانی هم که فقط می‌خواهند بلیت تک‌مسابقه دربی را بخرند بعد از بازی با کره جنوبی این امکان برای آنها فراهم است که از طریق اینترنت بلیت را خریداری کنند. ما در روز بازی هم بلیت‌فروشی الکترونیکی را به صورت تک‌بلیت انجام خواهیم داد اما مردم می‌توانند از هم‌اکنون به سامانه مراجعه کنند و بلیت‌ها را بخرند. امروز هم جلسه‌ای در مورد بلیت‌فروشی مسابقات داشتیم.

مهدی تاج در مورد پرداخت نشدن حق و حقوق داوران تا هفته چهاردهم لیگ برتر گفت: حق و حقوق داوران به زودی پرداخت می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت این مسئله اکنون به عهده سازمان لیگ گذاشته شده و ما قبل از شروع نیم‌فصل دوم تمامی مطالبات داوران را پرداخت خواهیم کرد و نیم‌فصل دوم داوران بدون معوقه و طلب بازی‌های خود را سوت خواهند زد.

وی در مورد اینکه داوران همواره از سوی بازیکنان و مربیان و هواداران مقصر شناخته می‌شوند اما کسی به پرداخت نشدن دستمزد آنها توجهی نمی‌کند گفت: ما تلاش می‌کنیم که تمامی دستمزد‌های داوران را پرداخت کنیم و دستمزد داوران لیگ‌های پایین‌تر را هم در فصل جاری پرداخت خواهیم کرد اما اشتباه داوری مربوط به دستمزد و داوری نیست. داوران ما همواره تلاش می‌کنند که بهترین قضاوت را در میدان داشته باشند.

رئیس سازمان لیگ در مورد نتایج سفرش به مالزی گفت: ما مجوز حضور 4 باشگاه را در لیگ قهرمانان آسیا داریم اما شرایط سخت‌تر از گذشته است. اکنون باشگاه‌های لیگ یک ما هم باید مجوز حرفه‌ای بگیرند و کنفدراسیون فوتبال آسیا 1.5 سال به ما وقت داده تا باشگاه‌های لیگ یک هم دقیقا مثل باشگاه‌های لیگ برتری مجوز حرفه‌ای دریافت کنند.

وی ادامه داد: اکنون دو باشگاه لیگ برتری ما هنوز مجوز حرفه‌ای نگرفته‌اند و اگر نتوانند مجوز حرفه‌ای دریافت کنند به لیگ دسته دوم سقوط پیدا می‌کنند زیرا در لیگ یک هم باشگاه‌ها باید حرفه‌ای باشند.

تاج در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه نام این باشگاه‌ها را اعلام می‌کنید گفت: این مسئله مانند دوپینگ است و تا زمانی که مسئله قطعی نشده باشد نمی‌توانیم نام باشگاه‌ها را اعلام کنیم اما اگر این باشگاه‌ها نتوانند مجوز حرفه‌ای بگیرند آنها را حذف می‌کنیم و به لیگ دسته دوم سقوط می‌دهیم و نام آنها را هم اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به نحوه امتیازدهی به کشورها برای تعیین سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: بخشی از امتیاز‌دهی به لیگ‌ها مربوط به صیانت از لیگ است یعنی اینکه تبانی وجود نداشته باشد که خوشبختانه ما در این بخش مشکلی نداریم. بخش دیگر هم مربوط به نتایج باشگاه‌هاست و بخشی هم مربوط به ورزشگاه‌ها و جایگاه‌های ویژه آن. مهمترین بحث بحث نتایج تیم‌هاست که اگر باشگاه‌های ما نتوانند نتایج خوبی بگیرند ممکن است سهمیه‌ ما از 4 باشگاه به یکی دو باشگاه کاهش پیدا کند.

رئیس سازمان لیگ تصریح کرد: اکنون در هر استان که باشگاه‌هایشان در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند ستاد‌هایی تشکیل شده که مسئول آن ستاد استاندار است. مثلا در خوزستان و برای فولاد استاندار خوزستان عهده‌دار این ستاد است. در تهران هم استاندار مسئول ستاد دو باشگاه تهرانی است و در تبریز هم استاندار آذربایجان این مسئولیت را بر عهده دارد. ما مجوز جذب بازیکن خارجی به باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا را هم صادر کرده‌ایم.

مهدی تاج در مورد زمان حضور بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بازرسی از باشگاه‌های ایران گفت: بازرسان AFC یک ماه دیگر به ایران می‌آیند و 20 - 30 روزی هم مهمان ما هستند و از باشگاه‌های لیگ یک و لیگ برتر بازرسی خواهند کرد و مسائل باشگاه‌ها را از مسائل مالی تا مسائل دیگر به طور دقیق بررسی می‌کنند.

رئیس سازمان لیگ در مورد حق پخش تلویزیونی و اینکه برخی معتقدند این حق پخش افزایش چشمگیری نداشته گفت: دوستان مجاب هستند که هر اظهار‌نظری را انجام دهند اما باید به این نکته توجه کنند که ما به دنبال عدد در حق پخش نبودیم. اینکه بگویند ما ضرر کردیم درست نیست زیرا فدراسیون و سازمان لیگ فقط به دنبال افزایش صرف حق پخش نبود هرچند که حق پخش تلویزیونی 30 درصد نسبت به فصل گذشته افزایش داشت که رقم قابل توجهی است. با این حال اکنون باید لایحه بودجه بنویسیم و حق فوتبال در لایحه بودجه دیده شده است و دوستانی که این اظهار‌نظرات را می‌کنند با بودجه‌نویسی و لایحه آشنایی ندارند. برخی از دوستان رسانه‌ای هم می‌روند و با آنها مصاحبه می‌کنند و می‌گویند دو میلیون افزایش خوب بود؟ آنها هم می‌گویند نه باید 30 میلیون اضافه می‌شد در حالی که ما به دنبال احقاق حق فوتبال بودیم که این اتفاق رخ داد.