به گزارش پارس، علی کاظمی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص تغییر تاریخ دربی پایتخت عنوان کرد: تغییر برنامه مسابقات لیگ برتر به عهده کمیته مسابقات است و آنها باید در این خصوص تصمیم‌گیری کنند اما در جلسه هیئت رئیسه سازمان لیگ با تغییر تاریخ دیدار استقلال و پرسپولیس موافقت شد.

وی افزود: باشگاه استقلال به این دلیل که تیم ملی باید در تاریخ 27 آبان‌ماه به مصاف کره‌جنوبی برود و تعدادی از بازیکنان این تیم در اردوی تیم ملی حضور دارند، درخواست کرده به جای اینکه در تاریخ 30 آبان در بازی سنگین با پرسپولیس شرکت کنند، مقابل ذوب‌آهن در جام حذفی به میدان بروند. بحث لغو این بازی هم در میان بود، اما به این دلیل که تقویم بازی‌های لیگ و جام حذفی قابل تغییر نیست و اگر دیداری لغو شود تاریخی برای جایگزینی نداریم، نمی‌توانیم دربی را لغو کنیم.

دبیر سازمان لیگ تأکید کرد: پیشنهاد شد که دو تیم استقلال و پرسپولیس در تاریخ 30 آبان‌ماه بازی خود را در جام حذفی انجام دهند و یک هفته بعد یعنی 7 آذرماه دربی برگزار شود. هیئت رئیسه با این موضوع موافقت ضمنی کرده اما هنوز چیزی قطعی نیست، چراکه بقیه هماهنگی‌ها را مسئول برگزاری مسابقات باید انجام دهد و از روز شنبه بهروان این موضوع را پیگیری خواهد کرد.