حمید درخشان در سال 73 به همراه پنجعلی و ناصر محمدخانی به علت سن بالا از سوی بگوویچ مربی اسلوونیایی پرسپولیس کنار گذاشته شد اما طولی نکشید که اولین مربی خارجی پرسپولیس پس از انقلاب، به علت کارشکنی های برخی افراد فرار را بر قرار ترجیح داد و حمید درخشان به عنوان سرمربی در کنار محمدخانی و پنجعلی کارش رو شروع کرد و این تیم با نتایج خیره کننده تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت.

در این مرحله اول مقابل استقلال قرار گرفت و در حالی که دربی را 2- صفر پیش بود، با تساوی 2-2 و در نهایت جنجال و حکم 3- صفر تمام کرد و از رسیدن به فینال بازماند. درخشان اگر پیروزی در آن دربی و در نهایت قهرمانی را بدست می آورد شاید سرنوشت دیگری در دوران مربیگری اش پیدا می کرد. فصل بعد او در کنار استانکو به عنوان دستیار کارش رو شروع کرد و بعد از کناره گیری او در چند بازی آخر فصل 75 هدایت پرسپولیس را عهده دار شد و با پیروزی 3- صفر در دربی به محبوبیت بی نظیری در بین هواداران دست یافت. اما امیر عابدینی مدیرعامل باشگاه به او اعتماد نکرد و یک مربی کرووات را جانشین وی کرد. از اینجا به بعد راه درخشان از پرسپولیس جدا شد و اکنون پس از 17 سال بار دیگر به نیمکت این تیم بازگشته است.

درخشان در 32 بازی رسمی هدایت پرسپولیس را بر عهده داشته که 16 برد، 9 تساوی و 7 باخت بدست آورده و رکورد پیروزی در 50 درصد بازی ها را ثبت کرده است.