امیر قلعه‌نویی پیش از بازی سپاهان مقابل استقلال در نشست خبری اظهار کرد: من دو تسلیت باید بگویم. اول به بازماندگان حادثه دلخراش هوایی که امیدوارم هیچ جای دنیا دیگر چنین اتفاقاتی نیفتد دوم یک تسلیت به محمود خوردبین به خاطر درگذشت برادرش.

وی با بیان اینکه در باشگاه سپاهان سال‌های بسیار خوبی را گذرانده است افزود: من مردم اصفهان را در خاطراتم به یاد می‌آورم و خاطراتم در اصفهان به عنوان یک گذشته بسیار خوب در اصفهان است و زمانی که در سپاهان بودم با مدیرعاملی بسیار خوب آقای ساکت توانستیم سپاهانی طوفانی و طلایی را داشته باشیم و از آن سال‌هایی که در سپاهان بودم بسیار خوشحالم.

سرمربی تیم استقلال تصریح کرد: هر بازی شرایط خاص خود را دارد و من متاسفم که برخی‌ها گفته‌اند بازی سپاهان و استقلال فینال زودهنگام لیگ است زیرا تازه اول راه هستیم و شاید به خاطر این حساس باشد که هر دو تیم 6 امتیاز دارند و امید دارم تیم استقلال بازی خوبی را ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه سیستم سپاهان تغییر کرده است و خط حمله خطرناکی دارد خاطرنشان کرد: باید فضاها را از تیم سپاهان بگیریم. تیم استقلال از سال گذشته بهتر شده است و توانسته بازیکنان باتجربه و بازیکنان باانگیزه جوانی را کنار هم قرار دهد که امیدوارم با این مجموعه خوب، به افتخارات خوبی دست یابیم.

وی درباره اینکه زمان برگشت در هواپیما نمایندگان استان اصفهان و استاندار اصفهان را دیده است اظهار کرد: من به آن‌ها گفته‌ام برای دو سال که در اصفهان بوده‌ام یک خواهش از شما مسئولان دارم. اینکه استادیوم نقش جهان را تکمیل کنید تا هواداران اصفهانی بتوانند در یک ورزشگاه 40 – 50 هزار نفری به تشویق تیم‌شان بروند و هنوز خاطره تلخ فوت شدن دو جوان در راه استادیوم فولادشهر را به خاطر دارم.

سرمربی استقلال با بیان اینکه مصدومیت حنیف عمران‌زاده و امیرحسین صادقی برای تیم استقلال مشکل‌ به وجود آورده و خاطرنشان کرد: در حال حاضر با مشکلات دفاعی مواجه هستیم اما در طول هفته ساختار دفاعی‌مان را تقویت کرده‌ایم و امیدوارم این دو بازیکن خوب استقلال هرچه زودتر به میادین بازگردند.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که درباره احمد جمشیدیان اجحاف شده و بهتر نبود شما زودتر به او می‌گفتید که او را نمی‌خواهید؟ تصریح کرد: احمد بازیکن بسیار خوبی است و در دو سالی که با من در سپاهان بود بسیار به من و تیم سپاهان کمک کرد. سال گذشته احمد جمشیدیان مصدومیت‌های زیادی داشت و در یک سال زیر 500 دقیقه برای استقلال بازی کرد. زمان نقل و انتقالات جمشیدیان با استقلال قرارداد نداشت و می‌توانست برود و این سوال برای من هست که چرا نرفت. ما اصلا به او پیشنهادی ندادیم که در استقلال بمان. خیر ما چنین صحبتی با او نکردیم. ما حتی سه هفته تمرین‌ها را شروع کردیم و اسم جمشیدیان را در لیست‌ استقلال نمی‌خواستیم اما مدیر برنامه‌های او چندین بار پیش من آمد و گفت که دوباره بر روی احمد سرمایه‌گذاری کنید و من چون او را دوست داشتم با کادر فنی جلسه‌ای گذاشتیم تا با او قرارداد ببندیم و در لیست‌مان جایش دهیم. بعد از آن در اردوی ترکیه دیدیم که احمد جمشیدیان آن جمشیدیانی که باید باشد نبود به همین علت گفتیم که نمی‌توانیم در این فصل تو را در لیست جای دهیم.

سرمربی استقلال اضافه کرد: من به جمشیدیان گفتم که تو شرایط آرمانی را نداری هم برای خودت و هم برای من و استقلال مفید نخواهی بود و یک نیم فصل را در کنار تیم استقلال تمرین کن تا در نیم فصل دوم از تو استفاده کنیم و تمام مزایایت را به تو بدهیم. اما او قبول نکرد. حال این سوال پیش می‌آید که اگر من مربی بدی بوده‌ام، با او قرارداد می‌بستم و در قراردادی که قید می‌شود 10 بازی باید انجام شود تا تمام مزایای بازیکن داده شود، او را به خدمت می‌گرفتم و در بازی‌ها بازی‌اش نمی‌دادم و دیگر نمی‌توانست حق و حقوقی از باشگاه داشته باشد. فکر نمی‌کنم پیشنهادی هم که به او داده‌ام پیشنهاد بدی باشد.

وی افزود: یک تیم ساختار دفاعی یا صرفا حمله ندارد بلکه یک تیم است. خط حمله ما خوب است اما می‌دانیم سپاهان هم خط حمله خوبی دارد و باید مراقب باشیم. برای رویارویی با سپاهان برنامه‌هایی داریم و تغییراتی در بازی فردا خواهیم داد. البته تمام این‌ها آنالیز است و حقیقت فوتبال در زمین رخ می‌دهد چرا که هیچ کس فکر نمی‌کرد که آلمان 7 بر یک برزیل را ببرد.

سرمربی استقلال در پاسخ به اینکه شما روز گذشته مصاحبه‌ای داشته‌اید مبنی بر اینکه یک نفر را در اصفهان نمی‌بخشید و آیا این یک نفر آقای حسینی است یا خیر تصریح کرد: در آن زمان سپاهانی وجود داشت که در 7 بازی 17 گل را به ثمر رسانده بود و همه غول‌های آسیا را حذف کرده بود به طوری که زمانی که با بنیادکار در اصفهان بازی داشتیم، 10 نفره بازی کردیم اما با این وجود سه بر یک بنیادکار را بردیم که مربی آن تیم گفت اگر ما با شما 3 ساعت دیگر هم بازی می‌کردیم باز هم شما پیروز میدان بودید. من رفتم که سپاهان را نزنند زیرا می‌توانستم بمانم اما به خاطر مردم اصفهان از سپاهان رفتم و به مدیرعامل وقت آقای ساکت که خود ایشان هم می‌تواند شهادت بدهد گفتم که من می‌روم اما خود شما هم 2 ماه دیگر نمی‌توانید دوام بیاورید.

قلعه‌نویی اظهار کرد: در حال حاضر تمام تمرین‌ها را بازیکنان انجام داده‌اند و به غیر از امیرحسین صادقی و حنیف‌ عمران‌زاده مصدومی نداریم.