به گزارش پارس به نقل از فارس، امیر قلعه نویی در گفت وگویی با تبریک سال نو اظهار داشت: در ابتدا سال جدید را به تمام ایرانی های داخل و خارجی از کشور تبریک می گویم و امیدوارم در این سال جدید همه چیز برای مردم بهتر شود.

وی افزود: متاسفانه برخی کارشناسان به تلویزیون دعوت می شوند که آنها با حب و بغض نسبت به مربیان صحبت کرده و هیچ جیز را در نظر نمی گیرند کارشناسی باید در تلویزیون حاضر شود که واقعیت ها را بشناسد و فشار روی نیمکت را تحمل کرده باشد نه اینکه مثلا چند سال پیش با من مشکل داشته و حالا نیز با قصد و غرض عملکرد من را زیر سوال ببرد.

سر مربی تیم استقلال که با برنامه هر روز ورزش شبکه خبر صحبت می کرد افزود: یک سری از بازیکنان امسال از استقلال جدا شده اند که من در مورد آنها حرفی نمی زنم ولی بحث من این است که امسال ۴ بازیکن در لیست داریم که عملا در زمین نیستند مثلا حیدری، بیک زاده، جمشیدیان و تیموریان در بازی با الجزیره برای ما به میدان رفتند که عملا دیدید چقدر در روند حرکتی تیم ما تاثیر داشت. تازه ما در این بازی تیموریان را در اختیار نداشتیم.

قلعه نویی ادامه داد: امسال از لحاظ مالی خیلی مشکل داشتیم و از زمانی که وزیر جدید آمده تنها ۵۰۰ میلیون در اختیار ما گذاشته است در حالی که باید طبق وعده های اولیه ۸ میلیارد تومان به ما پول می دادند.

وی تاکید کرد: مشکل بعدی ما نبودن این ۴ بازیکن است که امسال تیممان را به صورت کامل در اختیار نداشتیم ولی من امیدوار هستم که در بازی با نفت که اتفاقا بازی مهمی هم هست بتوانیم یک نتیجه خوب بگیریم ما از روز گذشته تمریناتمان را آغاز کرده ایم و برای بازی آماده می شویم و امیدوارم تا روز بازی شرایط تیمی ما بهتر شود.

سرمربی استقلال در ادامه با انتقاد مجدد از حضور برخی از کارشناسان گفت: بنده با منصور ابراهیم زاده یک سال همکار بودم و او را از لحاظ علمی و اخلاقی یک مربی خوب می دانم وی حتی ذوب آهن را به فینال لیگ قهرمانان برد که به اعتقاد من می توانست قهرمان هم شود اما حالا او با راه آهن نتایجی گرفته که در خور شان نام راه آهن و این مربی نبوده است. آیا به خاطر ا ین نتایج باید گفت که ابراهیم زاده قابلیت ندارد.

وی تاکید کرد: نمونه خارجی این موضوع هم منچستر یونایتد است که می بینید با رفتن یک نفر چه شرایطی را تحمل می کند حرف من این است اگر کسی به تلویزیون می آید باید تمامی معیارها را گذرانده باشد و فشار نیمکت را هم تحمل کرده باشد. کارشناسی در تلویزیون گفته استقلال برنامه نداشته و فقط سانتر می کند در حالی که در همه جای دنیا از ارسال مجدد بهترین استفاده را می برند شما دیدید در همین بازی آسیایی مهاجم خارجی ما توپ را از چه فاصله ای به بیرون زد و موقعیت های فراوانی را از دست دادیم.

قلعه نویی ادامه داد: سال، سال قشنگی ها است و آقای هاشمی هم حرف خوبی زد و گفت اگر می خواهیم به شرایط خوب برسیم باید اعتدال و عقلانیت مان را در وجودمان دوباره بسازیم. متاسفانه در تنها جایی که از فوتبال لذت نمی برند ایران است و من امیدوار هستم که برخی از کارشناسان حب و بغض را کنار بگذارند و اگر با من مشکل دارند من را بزنند نه اینکه استقلال را بکوبند.

وی در پایان تاکید کرد: ما در جدول یک امتیاز کمتر از صدرنشین هستیم و قبول دارم که در آسیا خوب نتیجه نگرفتیم اما خوب بازی کردیم انشاالله امسال برای ملت عزیز ایران سال خوبی باشد و من برای همه آرزوی بهترین ها را دارم.