به گزارش پارس به نقل از تسنیم، امیر رضا خادم در مورد خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: من نگران این موضوع هستم. به صورت جدی این بحث را پیگیری کردیم و با جدیت در هیئت دولت مطرح شده است. مطرح شدن این موضوع در هیئت دولت برای اولین بار است که اتفاق می افتد و این پشتکار وزارت ورزش و جوانان را نشان می دهد. در واقع تعیین تکلیف در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: می گویند سال هاست که قرار است واگذاری صورت بگیرد اما عملی نشده است. حالا این بحث در هیئت دولت و سازمان خصوصی سازی و پیش از آن در شورای واگذاری خصوصی سازی مطرح شده که جدیت پیگیری وزارت ورزش و جوانان را در این امر نشان می دهد.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در امور واگذاری استقلال و پرسپولیس گفت: نه اینکه بخواهیم آن را از سر خود باز و با یک معرفی زودهنگام مالک مشکلات را چندبرابر کنیم بلکه پیگیری های ما مثل خانواده ای است که می خواهد فرزندش را از کانون خانواده به بیرون بفرستد و می خواهد این انتقال همراه با یک محیط امن باشد و چارچوب ها در آن رعایت شود. نگاه ما هم به این دو تیم به همین شکل است که همین موضوع باعث شد در هیئت دولت مطرح شود اما مطالبی که در هیئت دولت مطرح می شود پروژه زمانی دارد که با توجه به نزدیک بودن به اتمام فصل و آغاز نقل و انتقالات بازیکنان برای ما نگرانی ایجاد کرده است.

خادم افزود: درخواست ما از هیئت دولت و کارگروه این است که هر چه سریع تر جلساتی را در چند روز آینده برگزار کنند و به جمع بندی برسند.

وی یادآور شد: امروز اولین جلسه من با معاونان وزارت کشور، وزارت کار، سازمان گردشگری، وزارت اطلاعات و دادگستری برگزار شد. موضوع مورد بررسی قرار گرفت و نظرات جمع بندی شد. قرار شد این موضوع به هیئت وزیران انتقال داده و در جلسات بحث شود.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در امور واگذاری استقلال و پرسپولیس تاکید کرد: امیدوارم جلسات ساماندهی در این هفته برگزار شود. انتظار داریم این کمیته تعیین تکلیف کند و ما گزارشی به آقای وزیر بدهیم.

خادم در خصوص گزینه های مالکیت استقلال و پرسپولیس گفت: ممکن است هر کسی علاقه داشته باشد اما این بحث در دستور کار ما نیست. ابتدا باید شرایط و نوع واگذاری مشخص شود.

وی در خصوص تاریخی که مسئولان برای واگذاری این دو باشگاه اعلام کرده اند گفت: در مورد تعیین فروش و مالکیت که گفته اند تا ۲۰ فروردین صورت بگیرد منطقی نیست. شرایط کنونی هم گویای همین است.

خادم در مورد بدهی پرسپولیس یادآور شد: به جمع بندی رسیده ایم و گزارش بازرسی آماده است که به زودی اعلام می شود.