به گزارش پارس به نقل از اوج نیوز، تونی اولیویرا درباره عقد قراردادش با تیم تراکتورسازی عنوان کرد: « از اینکه در شهر تبریز و باشگاه تراکتورسازی هستم واقعا خوشحالم. وقتی چند ماه قبل داشتم از تبریز می رفتم در لحظه ای همه خاطراتی که در اینجا داشتم از ذهنم گذشت. با این وجود آن روز، احساسم این بود که روزی برمی گردم. البته من حتی اگر به تبریز هم برنمی گشتم این خاطرات را فراموش نمی کردم و هواداران تراکتورسازی را از یاد نمی برم. بارسلونا، بنیفیکا و رئال مادرید بدون هوادار معنا ندارد. تراکتورسازی هم بدون هوادار، مفهوم خاصی ندارد. »

وی درباره اینکه آیا با حضور در تراکتورسازی در این شرایط ریسک نکرده است گفت: « من شخصا هیچ ریسکی را در این باره نمی بینم. کارم را با قدرت انجام می دهم و انگیزه بالایی دارم. این خیلی اهمیت دارد که مردم می دانند یک مربی به تبریز آمده و نه یک جادوگر. بنابراین کارمان را جلو می بریم و به هدف های بزرگ می اندیشیم. »

سرمربی تراکتورسازی افزود: « یک نکته مهم را باید مطرح کنم. وقتی پیشنهاد حضور در تراکتورسازی را دریافت کردم، خواستم تحت هر شرایطی آذرنیا و باغ آبادی در تیم باشند. آنها در دوره قبلی حضورم در تراکتورسازی زحمات زیادی کشیدند و به خوبی از شرایط تیم باخبرند. ما در کنار هم تیمی خوبی هستیم. »

تونی درباره درگیری رخ داده میان میلاد فخرالدینی با هواداران تراکتورسازی در بازی با داماش عنوان کرد: « من از این مساله با خبر شدم. فخرالدینی اشتباهی کرده است و به عنوان سرمربی تیم، با همه وجود از هواداران تراکتورسازی می خواهم او را ببخشند. فخرالدینی به شدت از اتفاقی که افتاد پشیمان است و باز هم از هواداران تراکتورسازی می خواهم او را ببخشند. من اطمینان دارم او به تیم کمک خواهد کرد. »