احتمالا شما هم می دانید که شرکت گوگل در ارائه اپلیکیشن‌ها برای محصولات غیرموبایلی مشکل دارد. اما اکنون این شرکت با برنامه تشویقی جدید خود سعی دارد توسعه‌دهندگان بیشتری را برای توسعه اپلیکیشن در پلتفرم‌های مختلف ترغیب کند. با این برنامه، اگر توسعه‌دهنده‌ای می‌خواهد درآمد بیشتری داشته باشد، باید از همه پلتفرم‌ها استفاده و پشتیبانی کند.

بر این اساس، توسعه‌دهنده‌ای که اپلیکیشن پخش ویدئو می‌سازد باید برنامه خود را برای اندروید تی‌وی، گوگل تی‌وی و گوگل کست هماهنگ کند. توسعه‌دهنده‌ای که اپلیکیشن پخش صدا تولید می‌کند باید آن را با Wear OS، اندروید Auto، اندروید تی‌وی و گوگل کست سازگار کند. از سوی دیگر، یک اپلیکیشن مطالعه کتاب باید برای تبلت‌ها، گوشی‌های تاشو و پلتفرم‌های حوزه سرگرمی بهینه باشد.

شرط گوگل برای افزایش درآمد توسعه دهندگان

البته توسعه‌ دهندگان برای استفاده از این برنامه باید حداقل ۱۰۰ هزار نصب فعال ماهانه داشته و امتیاز بالایی در پلی استور دریافت کرده باشند. پس توسعه‌دهندگانی که به‌ تازگی دست به توسعه اپلیکیشن زده‌اند، نمی‌توانند فعلا از این امکان برخوردار شوند. با این حال، باید ببینیم عملکرد این برنامه‌ها در عمل چگونه خواهد بود.

افزایش درآمد توسعه دهندگان اندرویدبا طرح جدید گوگل

طبق گزارش‌ها، گوگل حتی در پشتیبانی پلتفرمی از اپلیکیشن‌های خودش هم دچار ناسازگاری است، بنابراین شاید بهتر باشد انتظار زیادی از اپلیکیشن‌های شخص ثالث نداشته باشیم. مایکروسافت هم سال‌ها پیش سعی کرده بود از طریق یک برنامه تشویقی، کاربران را به توسعه اپلیکیشن‌های ویندوز فون ترغیب کند، ولی در این کار موفق نبود.

البته تفاوت گوگل و مایکروسافت در این است که برای گسترش دامنه پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید احتمالا به زحمت کمتری نیاز است و این پلتفرم در حال حاضر برنامه‌های بیشتری دارد. اگر این برنامه موفق باشد، تمام پلتفرم‌ها به اپلیکیشن‌های بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند و در مجموع تجربه کاربری ارتقا پیدا می کند.