ایلان ماسک مهندس، طراح صنعتی، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و جزو ده شخصیت تأثیرگذار در فناوری است. وی به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان شناخته می‌شود و بنیان‌گذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز، پی‌پال و اسپیس‌اکس است.

در روز‌های اخیر ایلان ماسک توئیتی رمزآمیزی را منتشر کرده که بسیاری از افراد در جهان دارایی‌های دیجیتال آن را به عنوان جدایی میلیاردر از بیت کوین تعبیر کردند و این توئیت شامل آرم بیت کوین و یک شکلک قلب شکسته بود. ایلان ماسک که یکی از مروجان اصلی ارز‌های رمزپایه است از زمانی که یک سری از برنامه‌های تسلا به حالت تعلیق درآمده، به دلیل نگرانی در مورد استفاده از انرژی، به بیت کوین انتقاد کرده است.

این گروه هک ناشناس ادعا می‌کند علی رغم اینکه ایلان ماسک خود را به عنوان فردی که نگران محیط زیست با محوریت تسلا و دور از ارز دیجیتال است نشان می‌دهد، اما او نمی‌تواند آنچه را که در شرکت خود تبلیغ می‌کند، عملی کند. همچنین این گروه ناامیدی خود را از مدیرعامل تسلا به دلیل "برخورد سواره تر" وی با رمزنگاری ابراز داشتند و اعلام کردند که توئیتهای ماسک می‌توانند ارز دیجیتال را غوطه ور کند.

بخشی از پیام توئیتری آنونیوموس برای ELON MUSK

"سلام بر شهروندان جهان، این پیامی از طرف گروهی ناشناس، برای ایلان ماسک است.

طی چندین سال گذشته شما یکی از محبوب‌ترین افراد دنیا بوده اید، زیرا آرزوی بسیاری از ما برای زندگی در جهانی با اتومبیل‌های برقی و اکتشافات فضایی را برآورده کرده اید، اما با توئیت‌های رمز آلود خود در مورد ارز‌های دیجیتال در نگاه مردم یک شخص ثروتمند و خودشیفته به نظر می‌رسید.

به نظر می‌رسد که تلاش شما برای نجات جهان بیش از آنکه مورد توجه واقعی بشریت باشد، ریشه در یک مجموعه برتری و ناجی دارد و این برای کارمندان شما از مدت‌ها قبل واضح بوده است که سال‌ها تحت فرمان شما با شرایط غیرقابل تحمل روبرو بوده اند.

اکنون اعتقاد عمومی بر این است که شما مجبور شده اید که شرکت خود را با محکوم کردن بیت کوین نگهداری کنید تا پول دولت به صندوق‌های تسلا سرازیر شود. ممکن است فکر کنید باهوش‌ترین فرد جهان هستید، اما این طور نیست.

ما ناشناس هستیم! مراقب خود باشید!"

در ویدئویی که بارگذاری شده است، این گروه ادعا می‌کند که مدیر عامل تسلا قدرت زیادی در بازار‌های ارز‌های رمزنگاری شده اعمال می‌کند و آن‌ها از روشی که به نظر می‌رسد او در برخورد با آن‌ها بسیار کاذب است و خسته شده اند.