به نقل از سی ان بی سی، پلتفرم کلاب هاوس (Clubhouse)، یکی از برنامه‌های پیشروی اجتماعی که در رونق گفت‌وگوی صوتی نقش ویژه‌ای داشته، اخیرا بعد از عرضه نسخه سیستم عامل اندروید، نصب میلیونی داشته است.

پائول دیویسون (Paul Davison) بنیانگذار و مدیر عامل کلاب هاوس ، به تازگی گفت که میلیون‌ها نفر دیگر در لیست انتظار ورود به این برنامه هستند، اما رشد سریع آن‌ها خطراتی را هم به همراه دارد. قبل از این تعداد نصب و ورود به این برنامه با رشد بسیار سریع و بالایی همراه بود.

دیویسون دیروز پس از اینکه این شبکه اجتماعی در رتبه ۳۳ فهرست ۲۰۲۱ CNBC Disruptor ۵۰ قرار گرفت، گفت: "امیدواریم که به زودی آماده میزبانی از تعداد بیشتری از کاربران شویم. " دیویسون گفت وقتی او و روهان ست این شرکت را در مارس ۲۰۲۰ راه اندازی کردند، معتقد بودند که "رویکرد اندازه گیری شده برای رشد" کلیدی است.

رشد زیاد نصب کلاب هاوس این برنامه را با مشکل مواجه کرد

در اوایل سال جاری، این شرکت رشد سریع‌تر از حد انتظار را تجربه کرد و دیویسون گفت: "اگر خیلی سریع جوامع را رشد دهید، همه چیز خراب خواهد شد." کلاب هاوس دارای سرور‌هایی بود که داون می‌شدند (از دسترس خارج می‌شدند) و اعلان‌ها را ارسال نمی‌کردند. به همین دلیل مدیر عامل آن گفت: "شرکت واقعاً باید سرعت را کاهش دهد. "

کلاب هاوس گزارش داد که بیش از ۱۰ میلیون کاربر فعال هفتگی دارد و می‌گوید که بیش از ۳۰۰ هزار اتاق در روز ایجاد می‌شود و مردم بیش از یک ساعت در روز را صرف این برنامه می‌کنند. در اتاق‌های مجازی کلاب هاوس، کاربران می‌توانند فهرستی از افراد شرکت کننده را مشاهده کنند و اگر روی اتاق کلیک کنند، صدا روشن می‌شود و می‌توانند مکالمه را بشنوند.