به نقل از ورج؛ ظاهرا شرکت سونی به دنبال انتشار بیش از ۲۵ بازی برای پلی استیشن ۵ با نام تجاری PlayStation Studios است. طبق گفته‌های مدیر PlayStation Studio تقریبا نیمی از این بازی‌ها ادامه بازی های قبلی این شرکت نخواهند بود. برخی از عناوینی که در این 25 بازی وجود دارند شامل: Horizon.Gran Turismo 7 (2022)، God of War: Ragnarok (2021)، Ratchet and Clank: Rift Apart، Forbidden West (2021) هستند، استودیوهای Haven و Firewalk دو بازی دیگر را ارائه خواهند کرد و 19 عنوان دیگر همچنان ناشناس باقی مانده اند.

تولید بازی‌هایی جدید برای PS4 و PS5 

استودیوی Wired بازی‌های مستقلی از جمله Kena: Bridge of Spirits را ارائه می‌کند و Haven Studios نیز یک بازی با با همکاری سونی می‌سازد. Haven Studios در ماه مارس افتتاح شد و این افتتاحیه زمانی بود که جید ریموند ، از بزرگان صنعت بازی های ویدئویی قصد تعطیلی استودیو‌های Stadia را داشت. عنوان Returnal یک بازی PlayStation Studios بود که توسط یک توسعه دهنده خارجی ساخته شده و یک نمونه از بازی‌های اصلی است که از زمان انتشار مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

این 25 بازی که در حال ساخت هستند، فقط منحصر به PS5 نخواهند بود. MLB: The Show 21 یک بازی از PlayStation Studios است که در Xbox نیز قابل اجرا است و Horizon Zero Dawn در رایانه هم قابل اجرا است. سونی همچنین گفته که علاقه‌مند است در آینده بیشتر بازی های خودش را طوری طراحی کند که در رایانه هم قابل اجرا باشند. البته، بازی‌هایی نیز برای PS4 و PS5 به بازار عرضه می‌شوند، و Forbidden West در پلی استیشن های قدیمی نیز قابل اجرا خواهد بود.

انتشار این خبر که سونی در حال کار بر روی مجموعه‌ای از بازی‌ها برای PS5 است، بسیار هیجان انگیز است. با توجه به آخرین گزارش درآمد سونی که فروش ۷.۸ میلیون PS5 را نشان می‌دهد، مشتریان زیادی وجود دارند که به دنبال بازی های جدید هستند که هزینه بالای خرید PS5 را توجیه کنند و به نظر می‌رسد که سونی در تلاش است تا این تجربه را برای کاربران پلی استیشن 5 فراهم کند.

گفتنی است که همه گیری ویروس کرونا و قرنطینه باعث شد که مردم بسیاری به سمت بازی با کنسول ها روی بیاورند و شرکت سونی نیز با این کار قصد دارد که کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند تا بتواند فروش بیشتری داشته باشد.