روز گذشته کنسول PS5 برای افرادی که این محصول را پیش خرید کرده بودند ارسال شد. بسیاری از کاربران قصد دارند هنگام استفاده از این کنسول از بازی در حال اجرا روی آن ویدئو ضبط کنند که آن را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.

برای ضبط ویدئو از بازی در حال اجرا روی کنسول PS5 کافی است کاربران دکمه Create که روی کنترلر این کنسول قرار گرفته است را فشار دهند و منوی Create control را در کنسول خود اجرا کنند. این منو به کاربران امکان ضبط بازی در حال اجرا یا بازی که به تازگی بسته شده است را خواهد داد.

گفتنی است؛ در صورتی که کاربر دکمه Create را فشار دهد، کنسول به طور خودکار گیم پلی اخیر گیمر را ضبط خواهد کرد. کنسول به طور پیشفرض زمان‌های ۱۵ ثانیه، ۳۰ ثانیه، ۳ دقیقه، ۵ دقیقه، ۱۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه و یک ساعت از گیم پلی بازی را ضبط خواهد کرد که گیمر می‌تواند به انتخاب خود یکی از آن‌ها را برگزیند. گفتنی است؛ حداکثر زمانی که گیمر می‌تواند بازی در حال اجرا را ضبط کند نیز یک ساعت اعلام شده است.

دسترسی به فایل ضبط شده در کنسول

برای دستیابی کاربران به فایل‌های ضبط شده، کافی است کاربران وارد بخش گالری کنسول خود شده و فایل ذخیره شده را مشاهده کنند. گفتنی است؛ فایل‌های ضبط شده به صورت پیشفرض کیفیت 1920x1080p را دارند و برای تغییر آن به کیفیت 4K کاربران باید وارد بخش تنظیمات کنسول خود شوند و سپس از بخش Captures and Broadcast کیفیت فایل در حال ضبط و یا حتی فرمت آن را تغییر دهند. حداکثر کیفیت فایل قابل ضبط از صفحه نیز 4K اعلام شده است اما ضبط بازی با این کیفیت ممکن است باعث به وجود آمدن لگ در ویدئوی نهایی شود.