به گزارش پارس نیوز، 

مدتی پیش عکسی در فضای مجازی منتشر ‌شد که در آن مردی همراه با تعداد زیادی سیستم الکترونیکی (مثل رادیو، دوربین فیلمبرداری، سی‌دی پلیر و ...) ایستاده بود و شرح عکس هم عبارتی به این مضمون بود: «فقط سی سال طول کشید تا همه این وسایل توی جیب شما جا شوند». بله درست حدس زدید، این جمله به گوشی‌های هوشمند امروزی اشاره دارد که به تنهایی کار ده‌ها وسیله را انجام می‌دهند. اما این امکان وجود دارد که باز هم تعداد وسایل مورد نیاز ما کمتر و‌ کم حجم‌تر بشوند؟ هوآوی انگار عزمش را برای این کار جزم کرده است.

گوشی‌ای در نقش پاوربانک

باتری HUAWEI Mate 20 Pro توانی بالای 4200میلی‌آمپر ساعت دارد. ترکیب باتری بزرگ با سخت‌افزار و نرم‌افزار بسیار کارآمد باعث شده این گوشی همه کارهای روزانه شما را در طول یک روز، مانند یادآوری قرار‌ها، تماس‌های کاری، حضور در فضای مجاری، بازی کردن و فعالیت‌های دیگر را  بدون نیاز به شارژ دوباره انجام دهد.

این گوشی از تمام قدرت آداپتور Huawei SuperCharge 40 واتی خود بهره می‌برد تا در 30 دقیقه، بیش از 70 درصد شارژ شود. همچنین این گوشی پشتیبانی شارژر بی‌سیم 15 واتیر را، که سریع‌ترین شارژر در نوع خود است، دارد. در ظاهر همه‌چیز عالی به نظر می‌رسد اما این همه ماجرا نیست. Huawei Mate 20 Pro با ویژگی شارژ بی‌سیم معکوس، که در دنیای گوشی‌ها اولین محسوب می‌شود، آمده تا قواعد بازی را تغییر دهد. Huawei Mate 20 Pro با سیم پیچ شارژ بی‌سیم درون خود می‌تواند دستگاه‌های منتخبی که از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند، را شارژ کند.

 

 

شارژری که همیشه همراه شماست

اما چگونه این شارژ معکوس اتفاق می‌افتد؟ تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که گوشی خالی از شارژ  را  پشت Huawei Mate 20 Pro  قرار دهید تا از خاموشی نجات پیدا کند. هنگامی که این اتصال اتفاق افتاد، دستگاه Huawei Mate 20 Pro می‌لرزد که به این  معنی است که شما در حال حاضر قدرت گوشی‌تان را به اشتراک گذاشته‌اید. البته لازمه این اتفاق این است که گوشی  از فناوری شارژ بی‌سیم Qi پشتیبانی کند. در حال حاضر بیشتر گوشی‌های برندهای جهانی از این فناوری بهره می‌برند و این یعنی

 Huawei Mate 20 Pro می‌تواند گوشی‌های متنوعی را با قدرت خود شارژ کند.

اما باز هم این همه ماجرا نیست. اگر مشکلی پیش نیاید، Huawei Mate 20 Pro درآینده می‌تواند طیف وسیعی از تبلت‌ها، هدفون‌ها، اسپیکرها و ... را که از شارژ بی‌سیم استاندارد Qi پشتیبانی می‌کنند، شارژ کند.

برای اینکه شارژ معکوس بی‌سیم را فعال کنید، کافی است به بخش تنظیمات بروید. به عنوان یک فناوری هوشمند، اگر پس از چند دقیقه نتوانست وسیله‌ای را برای شارژ شناسایی کند، به صورت خودکار خاموش می‌شود.

نگران نکات امنیتی این باتری هم نباشید. Huawei Mate 20 Pro  با استانداردهای ایمنی TÜV Rheinland  همسو شده است، که از آن به عنوان سخت‌گیرترین استاندارد جهانی یاد می‌کنند. این گوشی در دمای پایین برای شارژ سریع و ایمن دستگاه‌ها آزمایش شده است؛ بنابراین کاربران می‌توانند دستگاه‌های خود را با آرامش خاطر شارژ کنند.

در دنیای سریع ما، جایی که همین چند سال پیش شارژ سیمی متداول بود، شارژ بی‌سیم سرزبان‌ها افتاد اما قبل از اینکه شارژ بی‌سیم به فناوری همگانی تبدیل شود، ما به لطف هوآوی با شارژ بی‌سیم معکوس آشنا شدیم.