به گزارش پارس نیوز، 

از زمانی که صفحه نمایش گوشی های امروزی لمسی شده‌اند، استفاده از صفحه کلید فیزیکی معنا و کاربردش را از دست داده و به جز موارد معدودی، اغلب گوشی‌های هوشمند تمام سطح خود را به صفحه نمایش اختصاص داده‌اند. سال‌هاست کاربر عادت کرده‌ با چند اشاره یا حرکت دست (Gesture) تمام نیازهایش را روی گوشی برطرف کند. اما آیا می‌شود این اشاره‌ها و روش ارتباط برقرار کردن با گوشی را به‌روز و پیشرفته‌تر کرد؟ سری جدید Huawei Mate 20 با صفحه ‌نمایش تمام صفحه‌اش  (FullView) همچنین ادعایی دارد.

 

تجربه کاربری جذاب تر:

با کمک رابط کاربری اختصاصی هواوی یعنی EMUI 9.0 سری Huawei Mate 20 اشاره‌ها و حرکات انگشت را به عنوان گزینه‌ اختیاری برای کار با سیستم عامل اضافه کرده است. حالا می‌توانید به جای ضربه‌زدن به دکمه‌ها، به طور مستقیم دستگاه خود را با کشیدن ساده انگشت روی صفحه کنترل کنید. از آنجایی که این حرکات می‌توانند به طور کامل جایگزین عملکرد سه کلید کنترلی سیستم عامل آندروید در پایین صفحه نمایش شوند، حالت جدید، نوار پایین صفحه نمایش را حذف می‌کند تا فضای بیشتری در صفحه نمایش در اختیار کاربران قرار گیرد.

در نظر گرفتن حرکات اشاره برای کنترل های اصلی سیستم عامل، تنها موجب آزاد شدن فضای صفحه نمایش نشده، بلکه کار با گوشی را هم بسیار ساده تر کرده است. مثلاً برای رفتن به صفحه اصلی، تنها کافی است از پایین به بالای صفحه انگش خود را بکشید یا برای دسترسی به نمایش چند برنامه ای، از پایین به بالا بکشید و سپس مکث کنید. برای اینکه یک مرحله به عقب هم برگردید، می‌توانید لبه‌های دو طرف صفحه نمایش را به سمت داخل بکشید. اگر مشغول خواندن مطلبی هستید، می‌توانید از سمت چپ یا راست به سمت وسط صفحه بکشید تا به عقب برگردید، حالا چپ دست باشید یا راست دست، با هر دو دست این گزینه را خواهید داشت.

 

دستیار گوگل را راحت فرا بخوانید:

وقتی حرکات اشاره را در رابط جدید کاربری فعال کنید، علاوه بر تمام آن حرکت‌ها، شما می‌توانید دستیار هوشمند گوگل (Google Assistant) را با کشیدن از هر یک از گوشه‌های پایین صفحه به سمت بالا فرا بخوانید.

برای تنظیم آن: به Settings> System> System navigation> تنظیمات زیر Gestures> بروید و Google Assistant را فعال کنید.

12

13

14

 

15

انتخاب های بیشتر:

البته رابط کاربری هواوی در گوشی های سری HUAWEI Mate 20  از حرکات، نوار سه‌کلید و داک هم پشتیبانی می‌کند. همه این‌ها برای این است که کاربران حق انتخاب داشته باشد.

برای تنظیم آن: به Settings> System> System navigation بروید و حالت مورد پسندتان را فعال کنید.

16

 

از آنجایی که EMUI 9.0 از حرکات اشاره جدید پشتیبانی می‌کند مطمئنا عده‌ای طرفدارش می‌شوند اما نگران نباشید و این تنظیمات را به آنچه که با آن راحت‌تر هستید، تغییر دهید. در سری HUAWEI Mate 20 دنیا در اختیار شماست!