به گزارش پارس نیوز، 

خرید و فروش عمده آن نوع تجارت را شامل می‌شود که انواع مختلف کالاها را در تعداد زیاد، به طور مستقیم از تولیدکنندگان یا حتی توزیع کنندگان خریداری کرده و پس از انبار و نگهداری آن‌ها، کالاها را با یک حاشیه سود مناسب به شرکت‌های دیگر می‌فروشد. عمده فروشی عبارت است از فروش کالا به هر کسی به غیر از مصرف کننده نهایی آن کالا. عمده فروشان به عنوان واسط بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالا، باعث تسهیل حمل و نقل، آماده‌سازی کمیت و انبار و ذخیره‌سازی برای مشتریان می‌شوند.

مزایای عمده فروشی اینترنتی

در عصر اطلاعات معاصر، تقریباً هر کس می‌تواند بهترین قیمت را برای هر محصول با استفاده از واسطه‌های در دسترس برای خود پیدا کند. منابع آنلاین (به طور خاص موتورهای جستجو) اجازه می‌دهند که مصرف کنندگان بین تأمین کنندگان مختلف و دایرکتوری‌های مختلف مقایسه و کنتراست داشته باشند، در نتیجه تعادلی بین خدمات و قابلیت استطاعت ایجاد می‌کنند. سابقاً، این نوع اطلاعات داخلی تنها برای صاحبین کسب‌وکار در دسترس بود. اینترنت همه این موارد را تغییر داده است، چرا که مصرف کنندگان عادی می‌توانند از وب سایت‌های مختلف استفاده کنند.

بازاریابی عمده‌فروشی چطور به شما کمک می‌کند

بازاریابی عمده فروشی زمانی است که یک تولیدکننده یا سازنده، یک محصول خوب و پرفروش خود را به یک شرکت (عمده فروش) می‌فروشد که آن شرکت به نوبه خود، آن را با نام تجاری قبلی یا حتی یک نام تجاری جدید به مصرف کننده نهایی می‌فروشد. این سیستم فواید زیادی برای شما دارد، به خصوص اگر به سرمایه‌گذاری در آن فکر می‌کنید. در ادامه نگاهی به برخی از مزایا عمده فروشی می‌اندازیم.

۱- می‌توانید سرمایه خود را پس انداز کرده و حتی پول بیشتری صاحب شوید

بازاریابی عمده‌فروشی عبارت است از خرید به صورت عمده، مستقیماً از تولید کننده و با عبور از واسطه‌ها و پورسانت‌ها! برای پوشش این کار، تولیدکنندگان اغلب نیاز دارند که شما کالاهای خود را در اندازهٔ ده‌ها هزار نفر خریداری کنید.

۲- شما نام تجاری خود را ایجاد و تبلیغ می‌کنید

همان‌طور که در بالا ذکر شد، عمده فروشی معمولاً شامل کالاهایی است که تحت چترِ خودِ عمده‌فروش رخ می‌دهد. مثال‌های دنیای واقعی شامل مواد غذایی و یا فروشگاه‌های خرده فروشی تحت نام تجاری خود فروشگاه مانند Kroger Soda یا Target Table Napkins. البته این فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ، مواد غذایی را تولید نمی‌کنند، بلکه آن‌ها را به صورت عمده خریداری کرده و نام برند خود را بر روی آن می‌گذارند. به این ترتیب، نام تجاری آن‌ها تقویت می‌شود و تبلیغاتی در محصولاتی که آن‌ها به فروش می‌رسانند، ایجاد می‌کنند.

۳- شما شبکه‌ای از تأمین کنندگان خواهید ساخت

خرید و فروش عمده، به طور طبیعی منجر به تماس از تولیدکنندگان مختلف می‌شود تا ببینند آیا شما از آن‌ها خرید می‌کنید یا نه. شما می‌توانید مستقیماً با تولید کنندگان مرتبط باشید؛ اما در این مرحله اولیه، توصیه می‌شود که به شبکه‌ای از وابستگان که قبلاً یک دایرکتوری عمده‌فروشی دارند، ملحق شوید. برای دستیابی به تأمین کنندگان خاص، این شبکه قادر خواهد بود به شما کمک کند. این شبکه به شما کمک می‌کند تا با تخفیف و دسترسی منحصر به فرد به محصولات و همچنین یک محیط یادگیری مؤثر، بیشتر در مورد عمده فروشی و محصولاتی که شما در حال فروش آن هستید، بیاموزید.

2

انواع عمده فروشی

اگر چه روش‌های بسیار زیادی برای طبقه بندی عمده فروشان وجود دارد، اما بیشتر دسته بندی‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عمده فروشان بازرگان

این تأمین کنندگان، عمده فروشی خود را دارند و محصولات خود را تولید می‌کند و آن‌ها را به نمایندگان فروش و خرده فروشان یا حتی عمده فروشان دیگر، عرضه می‌کنند.

عمده فروشان عمومی

این عمده فروشان معمولاً محصولات را در تعداد زیاد از تأمین کنندگان مختلف خریداری کرده و با اضافه کردن حاشیه سود، آن‌ها را به توزیع کنندگان، خرده فروشان و نمایندگی‌ها می‌فروشند. در این نوع عمده فروشی، شرکت دارای چندین تأمین کننده بوده و تنوع محصولات نیز زیاد است.

عمده فروشان تخصصی

این عمده فروشان همانند عمده فروشان عمومی هستند، اما تنها به فروش محصولات در یک صنعت یا دسته بندی خاص، می‌پردازند.

عمده فروشی اینترنتی

عمده فروشان در عمده فروشی اینترنتی محصولات خود را با نرخ تخفیفی به فروش می‌رسانند و این به دلیل کاهش هزینه‌های سربار خود مانند اجاره و ساختمان‌های فیزیکی می‌باشد؛ بنابراین این نوع عمده فروشان، می‌توانند درصد کمی به قیمت خریداری شده خود اضافه کنند. این در حالی است که حاشیه سودشان نیز محفوظ است.

خرید و فروش عمده اینترنتی علاوه بر مشمول بودن مزایا عمده فروشی، موارد زیر را نیز در بر می‌گیرند.

  • دسترسی به مخاطبان بیشتر در سراسر کشور
  • امنیت پرداخت بالا در هر معامله
  • توسعهٔ کسب و کار به یک شیوه مناسب
  • عدم نیاز به دانش فنی از سوی تولید کننده

1

فرصت‌های زیادی در دنیای تجارت منتظر شما است فقط کافی است سریع و هوشمند باشید تا این فرصت‌ها را به چنگ بیاورید. به همین منظور در این بخش به معرفی یکی از بهترین وب‌سایت‌های ایرانیِ فعال در این حوزه به نام ویترین نت می‌پردازیم. ویترین نت یکی از برترین وب سایت‌های B2B ایرانی است که تمامی این مزایا را به شما هدیه خواهد کرد. اگر شما نیز کسب و کاری دارید که به دنبال گسترش آن هستید حتماً به این وب سایت مراجعه کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. ویترین نت دارای دسته‌بندی گسترده‌ای اعم از صنایع غذایی، نساجی، راه و ساختمان، صنایع چوب، کاغذ و سلولز، خودرو، دستگاه بسته بندی و ... می‌باشد که با مراجعه به وب سایت ویترین نت به آدرس vitrinnet.com از امکانات این پلتفرم ایرانی استفاده کنید.