به گزارش پارس نیوز، 

محمدرضا سروش در حاشیه مراسم روز ملی صادرات با بیان این خبر افزود: این برنامه در چند روز آینده تکمیل شده و به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی برنامه اصلی معاونت صادرات این گروه خودروسازی را توسعه بازار دانست و تصریح کرد: محدودیت های بین المللی ایجاد شده به ویژه در زمینه انتقال ارز، مانع بزرگی برای صادرات به شمار می رود و هرچند با توجه به نرخ ارز در حال حاضر فرصت خوبی برای شرکت ایجاد شده اما نحوه انتقال ارز مانع اصلی در این مسیر به شمار می رود که در حال حذف این محدودیت ها هستیم تا بستر توسعه صادرات را بیش از پیش فراهم کنیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در تشریح دلایل انتخاب این گروه خودروسازی به عنوان صادرکننده نمونه نیز اظهار کرد: قیمت محصول و کیفیت متناسب با قیمت در بازارهای هدف، مطلوبیت لازم را برای انتخاب خودروهای سایپا در بازارهای هدف داشته و شرکت توانسته با توجه به این دو مولفه محصولات خود را صادر و به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شود.

سروش در پاسخ به چگونگی اجرای تعهدات این شرکت نیز اظهار کرد: همکاران ما در گروه خودروسازی سایپا بر اساس تعهد شرکت و محدودیت های ایجاد شده در تلاش برای اصلاح برنامه تولید هستند تا با بهبود شرایط تولید، پاسخگوی نیاز خریداران باشند.

وی با عذرخواهی از خریدارانی که خودروهای آن ها با تاخیر مواجه شده، افزود: امیدوارم با بهبود شرابط کسب و کار با توجه به محدودیت های موجود پاسخگوی مردم باشیم.