به گزارش پارس نیوز، 

 شرکت "اسکاتیش پاور"(Scottish Power)، نخستین شرکت از شش شرکت بزرگ انرژی در بریتانیا است که برای تولید الکتریسیته، سوخت‌های فسیلی را کنار می‌گذارد. این شرکت پس از فروش نیروگاه‌های گازی باقیمانده خود به شرکت "دراکس"، در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد با بکار گیری یک انرژی سبز ارزان، تولید کربن را با یک انرژی تجدیدپذیر جایگزین کند.

استفاده 100 درصدی از نیروگاه بادی

شرکت اسکاتیش پاور قصد دارد در چهار سال آینده، مبلغ 5.2 میلیارد پوند را برای دو برابر کردن ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر خود سرمایه‌گذاری کند. به گفته مسئولان شرکت مادر "اسکاتیش پاور" موسوم به "ایبردرولا" (Iberdrola)، هدف از این برنامه، توقف 30 درصدی انتشار کربن تا سال 2020 و عاری شدن از کربن تا سال 2050 است.

استفاده 100 درصدی از نیروگاه بادی

اکنون شرکت اسکاتیش پاور قصد دارد انرژی مورد نیاز خود را از مزارع بادی تامین کند اما با وجود اینکه پنج میلیون از مشتریان این شرکت از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند، هنوز مقداری از نیروی الکتریسیته، از کارخانه‌های ذغال‌سنگ و گاز تامین می‌شود. گفتنی است که شرکت دراکس قصد دارد هنگام کمبود نیروی خورشید یا باد، از کارخانه‌های جدید خود برای تامین انرژی در انگلستان استفاده کند.