به گزارش پارس نیوز، 

در مراسم رونمایی پس از اینکه این خودروی ۱۸ چرخه به روی جایگاه آمد، ایلان ماسک که رانندگی آن را به عهده داشت، از آن پیاده شد تا سخنرانی اش در مورد این خودرو را از آنجا شروع کند. اولین صحبت او در خصوص این کامیون در مورد شتاب ۶۰ مایل بر ساعت (۹۷ کیلومتر بر ساعت) بود که در زمان خالی بودن فضای بار، این شتاب ۵ ثانیه نیز بیشتر می شود و این سرعت برای کامیون های دارای وزن و بار بسیار عالی است.

ادعای جذاب دیگر در مورد این کامیون رسیدن به ۶۰ مایل در ساعت در زمانی است که کاملا بارگیری شده و حداکثر بار مجاز آن ۸۰ هزار پوند در ۲۰ ثانیه است. همچنین ماسک ادعا می کند که این خودروی نیمه الکتریکی می تواند حداکثر ۱۰۵ کیلومتر در ساعت (۶۵ مایل در ساعت) را همراه با بار کامل ۵ درصد بهتر از قبل بپیماید.

بر طبق گفته های ماسک جالب است بدانید که این خودرو در کنار اینکه میتواند همراه با بار ۶۵ مایل بر ساعت را می پیماید، همچنین می تواند ۵۰۰ مایل را تنها با یک شارژ کردن طی کند و به مقصد برسد.

برای افرادی که ممکن است این میزان سرعت را با محدوده متوسط کامیونهای دیزلی مقایسه کنند، باید گفت که این میزان سرعت ۲ برابر خودروهای دیزلی است و ۸۰ درصد از مسیرهای طولانی را می تواند در کمتر از ۲۵۰ مایل بپیماید. بنابراین با این خودروی نیمه الکتریکی می توان نیمی از مسیر با خیال راحت پیمود.

در صورت کامل نبودن شارژ باطری، شارژر سریع تسلا قادر است محدوده ۴۰۰ مایل را با تنها ۳۰ دقیقه شارژ کردن بپیماید. همچنین ماسک اعلام کرد که بارگیری آن ۱۵-۲۰ دقیقه طول می کشد و افزود که رانندگان می توانند در زمانهای بارگیری یا شارژ در خودرو استراحت کنند و نیازی به پیاده شدن از آن نیست.

این خودروها در مراسم رونمایی همراه با تیزری از ویژگی های داخلی و خارجی شان به نزد مخاطبان آمدند، و انها میتوانستند این کامیون را از نزدیک ببینند و وارد اتاقک هیدرولیکی و کابین آن شوند. یک ویژگی نوآورانه دیگر در این کامیون این است که ضریب کششی آن تنها ۰.۳۶ است.