به گزارش پارس نیوز، برخی از طرفداران سریال «‌جعبه‌ پرنده» به قدری به این سریال علاقه‌مند شده‌اند که آن را به یک چالش در فضای مجازی تبدیل کرده‌اند اما شبکه اینترنتی نتفلیکس که سازنده‌ این سریال است از مردم خواسته فورا دست از این کار بردارند.

بسیاری از مردم به تقلید از شخصیت این فیلم عکس‌هایی از خود حین انجام کارهای روزانه و با چشم بسته در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

نتفلیکس طی پیامی با هشدار دادن به کاربران این سایت نسبت به خطرات این کار واکنش نشان داد و اعلام کرد: «باور نمی‌کنیم که مجبور هستیم چنین چیزی بگوییم اما خواهش می‌کنیم با انجام چالش «‌جعبه پرنده»‌ به خودتان صدمه نزنید. ما نمی‌دانیم این مشکل از کجا شروع شد و از علاقه‌ای که به این سریال دارید خوشحالیم اما دختر و پسر بچه این داستان تنها یک آرزو برای سال ۲۰۱۹ دارند و آن ندیدن شما در بیمارستان‌ها برای انجام این چالش‌هاست.»

این سریال که اقتباسی از یک کتاب است و در آن «ساندرا بلاک» در نقش اصلی بازی می‌کند، ماه دسامبر منتشر شد و به سرعت به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد.

فیلم روایت‌گر داستان مادری است که همراه دو فرزندش مجبور به عبور از جنگل و رودخانه‌ها است؛ این در حالی است که آنها باید این کار را با چشم بسته انجام دهند؛ چراکه موجودات و نیرویی مرموز وجود دارند که هر کسی با دیدن آنها مجبور به خودکشی می‌شود.

در ماه دسامبر نتفلیکس اعلام کرد که بیش از ۴۵ میلیون کاربر این سایت این سریال را تماشا کرده‌اند و طی یک هفته رکورد پربازدیدترین فیلم نتفلیکس را شکستند.