به گزارش پارس نیوز، همواره در میان اهالی سینما دریافت جوایز مهم می‌تواند موفقیت‌های فراوانی را در آینده کاری هر بازیگر رقم بزند اما گاهاً باعث کمرنگ شدن و افت وی نیز می‌شود. افتی که شاید به واسطه پایان آرزوهای یک بازیگر بوده و انگیزه وی را برای رشد بیشتر از بین می‌برد.

شهاب حسینی یکی از نمونه‌های واضح این اتفاق است. حسینی که با سریال شهرزاد به طور هفتگی حضور در شبکه نمایش خانگی را تجربه می‌کرد سال گذشته را در سینما کمرنگ و بی‌رمق گذرانده است. اتفاقی که شاید برای وی آینده موفقی را رقم نزند.

هر چند که حسینی به عنوان یک بازیگر شناخته شده نقش‌های متفاوت و جذابی را ارائه داده اما بی‌انگیزگی وی بعد از دریافت نخل طلای کن برای بازی در فیلم فروشنده و حضور کمرنگش در سینما قابل کتمان نیست.

شهاب حسینی در سال جاری سینمای ایران هیچ فیلمی را در چرخه اکران نداشته و نزدیک به سه فصل گذشته را کاملاً به دور از پرده نقره‌ای گذرانده است. بازیگر که سالیانه آثار متفاوتی را در چرخه اکران می‌دید حالا به نبود خود در سینما عادت کرده و شاید همین عادت کمی او را از محبوبیت خود دور کند.

حسینی علاوه بر خارج شدن از چرخه اکران امسال هیچ فیلمی هم در جشنواره فیلم فجر ندارد. اتفاقی که می‌تواند بی انگیزه شدن وی در سینما را بار دیگر متجلی کند. شاید سقف آرزوهای حسینی در جشنواره فیلم کن خلاصه شده اما حال باید دید آیا این بازیگر خوب سینما فکر بازگشت ندارد؟.

وی امسال در پنج فیلم کارگردان کار اولی به ایفای نقش پرداخته است. نبات به کارگردانی "پگاه ارضی"، نرگس ساختهپیام اسکندری، "شین" به کارگردانی "میثم کزازی"، "لابیرنت" ساخته امیرحسین ترابی و "شب" ساخته کوروش آهاری پنج فیلمی هستند که با اعلام بخش نگاه نو از جشنواره فیلم فجر جا ماندند.

به همین ترتیب و با توجه به اینکه حسینی به جز این آثار در فیلم دیگری بازی نکرده عملاً او را باید غایب مهم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر دانست. این در حالی است که حسینی سال پیش نیز از جشنواره فیلم فجر باز مانده بود. بازیگری که فیلم لابی را نیز در انتظار اکران دارد اما هم اکنون سال 1397 را به بدترین شکل ممکن در سینما به پایان خواهد رساند.