به گزارش پارس نیوز، 

محمود قاسم نژاد روز سه شنبه در دیدار با پرسنل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان به مناسبت هفته راهداری، پایش مستمر راه ها و مسیرها و فراهم کردن بستر امن برای مسافران را با عنایت به اصول فنی و ایمنی در جاده ها، از وظایف اداره راهداری دانست و با اعلام این که در حوزه حمل و نقل، کارکنان راهداری خادم مردم و یاور مسافران هستند، زحمات این کارکنان را با توجه به وقوع سیل مورد تقدیر قرار داد.

وی ادامه داد: به سبب وضعیت مسیرها و داشتن رودخانه های خروشان با شیب تند، با هر بارندگی دچار سیلاب می شویم و خساراتی به جاده ها به حداکثر می رسد و این امر مستلزم آمادگی همیشگی نیروهای راهداری است.

فرماندار فومن با تأکید بر رعایت نکات و اصول ایمنی در جاده ها خواستار توجه به قوانین و کاهش تصادفات و مخاطرات درون جاده شد و بر نقش آموزش و نظارت بر افراد و رانندگان تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه فراهم آوردن بستر تردد امن رانندگان از وظایف راهداری است، افزود: راه های ایمنی نداریم لذا دقت بیشتری برای انجام پروژه ها باید بشود ضمن آنکه نصب تابلوها و علائم جاده ای از دیگر وظایف راهداران است و باید به آن توجه شد.

قاسم نژاد در زمینه تأمین اعتبار مورد نیاز برای بهبود وضع جاده ها، راهداری را از اداره های دارای اولویت دانست و افزود: چهار میلیارد تومان اعتبار برای راهداری در قالب 9 پروژه از محل اعتبارات بحران تامین کردیم که پروژه هایی از قبیل پل کلفت، حیدرآلات، قلعه رودخان و سیدآباد را شامل می شود و همچنین قریب به دو و نیم میلیارد تومان از محل اعتبار کمیته برنامه ریزی برای عملیات راهداری و آسفالت راه ها به اداره راهداری اختصاص یافت.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فومن نیز گفت: 16 ناوگان سبک و نیمه سنگین و سنگین در شهرستان برای برف بسیج شده است.

شفقی همچنین خواستار تهیه بانک اطلاعاتی با کمک دهیاران برای ساماندهی مسیر در زمان بارش برف شد.

شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است. از 26 آذر تا اول دی ماه در روز شمار ایرانی به عنوان هفته حمل و نقل، راهداری و رانندگان نامگذاری شده است.

انتهای پیام/