به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در اختتامیه همایش بزرگ چله انقلاب که توسط اتحادیه سازمان اسلامی دانشجویان ایران( سادا) برگزار شد، طی سخنانی ضمن مقایسه دانشگاه حال حاضر و زمان طاغوت گفت: دانشگاهی که در دوره رضاخان تاسیس شد به هیچ وجه به دنبال ارتقای ارزش های الهی، ارزش های ملی و فرهنگ ملی نبود.

کلانتری با بیان اینکه رضاخان به دنبال این بود که دین را ریشه کن کند، افزود: از ویژگی‌های دانشگاه طاغوت ضدیت با دین، ضدیت با فرهنگ ملی و ایرانی، ترویج و توسعه فرهنگ غربی در ایران و تحکیم سلطه غرب بر ایران بود.

وی ادامه داد: جریان دانشجویی در ایران در سال 1322 توسط جمعی از دانشجویان پزشکی دانشگاه تهران به صورت خودجوش به وجود آمد. این افراد اولین گروهی بودند که در سال 1341 با اولین جرقه های انقلاب اسلامی با امام بیعت کردند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد تاکید کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی انجمن های اسلامی سنگ تمام گذاشتند و مسئولیت انقلاب فرهنگی در دانشگاه های ایران بر دوش جنبش دانشجویی مسلمان بود.

کلانتری اضافه کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی با حکم مقام معظم رهبری به آقای دکتر ولایتی، مسیر جدیدی را آغاز کرده است. یک مدیریت ولایی صددرصد در خدمت نظام اسلامی در این دوره شکل گرفته و این جمعی هم که مدیریت را به عهده دارند هیچ چشمداشتی به مناصب و مقام ها ندارند، این جمع آمده‌اند تا در یک مدیریت جهادی در خدمت دانشگاه آزاد اسلامی، انقلاب اسلامی و نظام اسلامی باشند.

وی گفت: امروز هیچ مانعی برای حرکت جدی در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی و دانشگاه اسلامی پیش روی دانشجویان وجود ندارد.

کلانتری خطاب به اعضای اتحادیه سازمان اسلامی دانشجویان ایران گفت: تقویت مبانی معرفتی اعضای اصلی تشکل ها، تقویت قدرت تحلیل سیاسی، ایجاد یک مرکز ترویج اندیشه الهی سیاسی،برنامه ریزی هدفمند، جهت دار و دقیق برای انجام کار و ارتباطی معنوی با مبدا هستی برای کارآمد شدن تشکل ها و اهدافشان بسیار مهم است.

وی در خاتمه گفت که معاونت فرهنگی از فعالیت اتحادیه ها و تشکل های دانشجویی حمایت کامل می‌کند.

انتهای پیام/