به گزارش پارس نیوز، 

فرهاد یغمایی اظهار داشت: به ثمر نشستن طرح های کلان و زیربنایی به چندین سال زمان احتیاج دارد و طبیعتا تغییرات در وزارت علوم اجرای طرح ها را متوقف و یا کند خواهد کرد.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به رونق دانشگاه ها، توسعه کمی و کیفی مراکز آموزش عالی و تولید علوم با نگاه کاربردی و تجاری سازی تحقیق و پژوهش دارد اما تغییرات پی در پی این طرح ها را نیمه کاره خواهد گذاشت.

رییس دانشگاه گلستان افزود: کندی فعالیت وزارتخانه مهمی مانند علوم، تحقیقات و فناوری ضربه جدی به رونق تولد علم در کشور وارده کرده و هزینه های زیادی برای مراکز آموزشی عالی به همراه خواهد داشت.

یغمایی ادامه داد: دانشگاه های کوچک بیشترین آسیب را از تغییر وزیر علوم می بینند و تطبیق آن ها با شرایط جدید و همخوانی با تحولات انجام شده دشوار و نیازمند زمان بیشتر است.

وی به فعالیت مرکز دانشگاهی تحت مدیریت خود اشاره کرد و گفت: دانشگاه گلستان با 4 دانشکده در شهرهای علی آباد کتول و گرگان، 153 عضو هیات علمی و 4200 نفر دانشجو در 85 رشته مشغول فعالیت است.

رییس دانشگاه گلستان بیان کرد: یکی از برنامه های مهم و جدی این مرکز توسعه کمی و افزودن بر فضای فیزیکی دانشگاه در کنار توجه به ارتقای سطح علمی اساتید و دانشجویان است.

یغمایی گفت: طی چهار سال اخیر و با تلاش انجام شده تعداد اساتید ارتقا یافته دانشگاه گلستان به دانشیار صد درصد بیشتر شد و امیدواریم این افزایش به تقویت پایه های علمی دانشجویان منجر شود.

وی به مشکلات مالی دانشگاه گلستان اشاره کرد و گفت: در نتیجه تلاش برای توسعه فضای فیزیکی بیش از 37 میلیارد ریال به پیمانکاران و همکاران دانشگاه بدهکاریم که امیدواریم با حمایت صورت گرفته این بدهی پرداخت شود.

رییس دانشگاه گلستان همچنین به تلاش برای افزایش کیفیت پایان نامه ها و مقالات علمی تولید شده در این مرکز علمی اشاره کرد و گفت: اگر چه برای تجاری سازی و بهره وری بیشتر از این تولیدات تلاش می کنیم اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

انتهای پیام/