به گزارش پارس نیوز، 

آیت الله سید محمد شاهچراغی عصر یک‌شنبه در مراسم تجلیل از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز به میزبانی دفتر وی ضمن بیان اینکه در دین اسلام بسیار به نمازخواندن سفارش شده و از آن به عنوان آرامش دهنده قلوب انسان یاد می‌شود، ابراز داشت: اگر به معنای وجودی خود نماز توجه شود قطعا بسیاری از بدی‌های انسان را از بین می‌برد.

وی بابیان اینکه تبیین ارکان وجودی انسان‌ساز نماز در بطن جامعه ضروری است، اضافه کرد: نمازخواندن و یاد خدا فریضه انسان‌ساز به شمار می‌رود بنابراین این مهم می‌طلبد تا برکات نماز بیش از پیش در جامعه عنوان شود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان بابیان اینکه علی‌رغم برکات بسیار زیاد نماز به آن بی‌توجهی می‌شود، ابراز داشت: ساعات جلسات ادارات، همایش‌ها و کنگره‌ها گاهی در وقت نماز صورت می‌گیرد و این باعث می‌شود تا از روح نماز در جامعه فاصله گرفته و ابعاد آن در جامعه گفتمان سازی نشود بنابراین می‌بایست در برگزاری مراسم ها به ساعات نماز نیز توجه کرد.

شاهچراغی بابیان اینکه گاهی نماز تحت تاثیر اعیاد و مراسم ها واقع‌شده و به آن بی‌توجهی می‌شود، تصریح کرد: گاهی آن قدر یک رسم و آینن را بزرگ می‌کنند که از یاد خدا غفلت می‌شود بنابراین در کنار مراسم های ملی باید نماز نیز در نظر گرفت.

وی اضافه کرد: نماز اوج دلدادگی و عاشقی انسان به خدا است که اگر مورد بی‌مهری واقع شود برکات زیادی از او سلب می شود لذا باید مسئولان نماز انسان را به مسیر درست معنویت هدایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر اهدای انگشتری متبرک رهبر معظم انقلاب و یک جلد کتاب تفسیر قرآن اثر حجت‌الاسلام محسن قرائتی و تجلیل از 21 دستگاه اجرایی برپاکننده نماز از جمله حواشی این مراسم بود.
بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز 14 آذرماه سال جاری با حضور رئیس جمهور در دانشگاه سمنان برگزار شد.