به گزارش پارس نیوز، 

پهنه رودکی که از شمال به خیابان انقلاب، از جنوب به خیابان نوفل لوشاتو، از شرق به خیابان حافظ و از غرب نیز به خیابان ولیعصر(عج) محدود می‌شود به عنوان محلی برای عرضه محصولات فرهنگی از جمله کتاب، صنایع دستی و هنرهای تجسمی در پایتخت موضوع گفت و گوی روز شنبه محمدجواد حق شناس با خبرنگار بود.

وی با اشاره به برنامه مدیریت شهری برای شکل گیری و سامان دهی راسته های فرهنگی و هنری همزمان با باز آفرینی و آماده سازی پهنه فرهنگی رودکی ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح های آماده سازی پهنه رودکی حال و هوای فرهنگی منطقه که ریشه در تهران قدیم دارد، احیاء شود.

حق شناس با بیان اینکه در راستای تقویت این پهنه هنری فرهنگی، گذر میدان انقلاب تا چهارراه کالج نیز به راسته کتاب تبدیل خواهد شد افزود: همچنین خیابان کریم خان زند از میدان ٧ تیر تا تقاطع حافظ نیز در قالب این پهنه راسته دوم کتاب تهران خواهد شد.

وی اظهار داشت: راسته صنایع دستی نیز با توجه به بودجه امسال مورد توجه قرار گرفته است و خیابان استاد نجات اللهی (ویلای سابق) به این مهم اختصاص می یابد و حمایت های لازم از گسترش این فعالیت در این گذر انجام می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتظار می رود سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی در این مقوله و با توجه به اینکه این حرکت در مسیر اهداف و برنامه های این سازمان است به یاری شهر بشتابند.

حق شناس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به احیاء و باز زنده سازی خیابان لاله زار از خیابان امام خمینی(ره) تا انقلاب به عنوان راسته نمایش گفت: وجود خیابان لاله زار با داشتن بیش از ١٠ سینمای غیرفعال و چندین سالن تئاتر و کافه های مشهور، فرصتی برای ملاقات شهروندان با یکدیگر و امکان گفت و گو در پایتخت است.

وی با بیان اینکه سازمان بوستانها و پارک های شهرداری تهران هم در این راسته برای بازپیرایی و ساماندهی پارک دانشجو ، با توجه به اینکه محوطه تئاتر شهر در این پارک قرار دارد، فعال شده است تاکید کرد: به دلیل تبدیل این پارک به مرکزی برای تجمع برخی از شهروندان و انجام فعالیت های غیر مجاز و ایجاد تصویر نامناسب از این محل، بازپیرایی این بوستان از اهمیت برخوردار است.

انتهای پیام/