به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی افزود: علمای شاخصی در شهرهای مختلف آذربایجان غربی سال های سال زندگی کرده و آثاری خلق کرده اند، بنابراین برای گرامیداشت یاد و خاطره و آثار این علما موزه ای در مدارس حوزه علمیه ایجاد شود.

وی ادامه داد: در چنین مکانی می توانیم آثار این علما را نگهداری کنیم و در غیر اینصورت با گذشت زمان دیگر به آثار این علما دست نخواهیم یافت.

وی به ایجاد امکانات رفاهی در کنار جاذبه های گردشگری تاکید کرد و گفت: آذربایجان غربی از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار است ولی در کنار این آثارتاریخی امکانات رفاهی برای مردم ایجاد نشده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: تا جایی که در شان استان است، باید نسبت به ایجاد امکانات رفاهی برای مسافران و گردشگران اقدام شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی امکانات رفاهی در کنار ظرفیت های گردشگری همت عمومی را می طلبد، اظهار داشت: همه دستگاه ها باید به میدان آمده و در ایجاد امکانات رفاهی لازم برای گردشگران عمل کنند و همچنین از ظرفیت بخش خصوصی نیز باید استفاده شود.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان غربی هم در این جلسه به احیای نقاط بمباران شده در دوران جنگ تحمیلی تاکید کرد و افزود: محل اعزام نیرو به جبهه های جنگ و نقاط بمباران شده می توانند تحت عنوان پلاک های ماندگار به گذرگاه های ایثار و مقاومت تبدیل شوند.

سرهنگ جلیل وحیدی به پناهگاه های ایجاد شده در دوران جنگ اشاره کرد و گفت: از 68 پناهگاه احداث شده تنها 27 پناهگاه فعال است و 17 باب آن به انبار و هفت باب نیز به پایگاه بسیج تبدیل شده و 41 پناهگاه نیز خالی است.

وی ادامه داد: باید اکیپی متشکل از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و میراث فرهنگی و گردشگری تشکیل شود و نقطه یابی کرده و جاهایی که امکان تبدیل شدن به گذرگاه ایثار و شهادت را دارند، مشخص کنند.

یکصد و سیزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی با حضور اعضای دستگاه های اجرایی برگزار شد.

انتهای پیام/