به گزارش پارس نیوز، 

دوازدهمین جشن منتقدان سینمای ایران  که قرار بود راس ساعت ۱۸ آغاز شود با تاخیر یک ساعته  و با اعتراض خبرنگاران حاضر در سالن ساعت ۱۹ با حضور پر شور بازیگران، منتقدین و اهالی رسانه  در ایوان شمس با اجرای فرزاد حسنی آغاز شد.

در این مراسم نام‌های آشنای سینما و تلویزیون همچون نوید محمدزاده، امیر جدیدی، امین حیایی، فرهاد اصلانی، هومن سیدی، میلاد کی مرام، امیرعلی دانایی، علی نصیریان، سارا بهرامی، شاهپور شهبازی، عزیزالله حاجی مشهدی، زهرا مشتاق طهماسب صلح جو، هوشنگ گلمکانی حضور دارند.

آغاز دوازدهمین جشن منتقدان سینمای ایران

در ابتدای مراسم کلیپی برای یادبود در گذشتگان اهالی سینما که امسال در این مراسم حضور ندارند،پخش شد.

 جعفر گودرزی دبیر دوازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان در این مراسم با اشاره به اینکه جشن های دورهمی در سینما بسیار زیاد شده است، اظهار کرد: انجمن منتقدان و نویسندگان سینما می تواند سنگ محکی قابل اطمینان برای بهبود تولیدات سینمایی تلقی شود.

وی بیان کرد: امیدوارم خروجی این جشن که بدون در نظر گرفتن رفاقت ها و رابطه ها داوری شده است؛ منجر به رشد و بالندگی سینمای ایران شود.

وی ادامه داد: در شرایطی که مدیران اهالی فرهنگ و هنر به آشفتگی های فرهنگی جامعه نمی پردازند، ما امید داریم تا با نگاهی تخصصی بتوانیم بخشی از این کار را انجام دهیم.

آغاز دوازدهمین جشن منتقدان سینمای ایران

اولین بخش این جشن به سینمای کودک و نوجوان اختصاص داشت که برترین آن ها در چهل سالگی انقلاب اسلامی معرفی شدند.

جایزه بهترین فیلم نامه به «باشو، غریبه کوچک» کانون پرورش فکری کودکان و  جوانان اختصاص پیدا کرد.

جایزه بهترین کارگردانی به کیومرث پوراحمد اهدا شد.

ترانه علیدوستی و مهدی باقر بیگی به عنوان چهره های برتر سینمای کودک و نوجوان از طرف انجمن منتقدان انتخاب شدند.

فرخ هاشمیان بازیگر فیلم «بچه های آسمان» ساخته مجید مجیدی به عنوان برترین بازیگر کودک و نوجوان چهل سال سینمای انقلاب شناخته شد.

جایزه بهترین فیلم  بخش نوجوان چهل سالگی سینمای کودک و نوجوان هم به بهرام بیضایی برای فیلم «باشو غریبه کوچک» اهدا شد.

در ادامه این مراسم از اسحاق خانزادی صدابردار پیشکسوت سینمای ایران با پخش کلیپی در قالب عاشقانه های سینمایی و گلچینی از اظهار نظرهای کارگردانان سینما تقدیر شد.

در بخش ابتدایی جوایز سالانه جشن سینمایی منتقدان و نویسندگان در بخش خلاقیت و استعداد درخشان از میان «درساژ» ، «خجالت نکش» و «امیر» نامزدهای این بخش؛ به نیما اقلیما برای فیلم «امیر» تعلق گرفت.

جواد طوسی ریاست انجمن منتقدان  با بیان اینکه این جشن یک دعوتی برای کنار هم بودن است، عنوان کرد: استمرار ارتقا کیفی سینمای ایران دلیل برگزاری این جشن در این شرایط اقتصادی در جامعه است.

وی بیان کرد: اهمیت به افرادی که هنر را ارج می نهند و به شعور مخاطبان احترام می گذارند، عمل پسندیده ای است که هدف این جشن به شمار می رود.

وی همچنین بیان کرد: امیدوارم این جشن بتواند باعث اثر بخشی به فیلم ها و بازیگران بر جامعه باشد.

 در بخش نامزد های چهره پردازی از میان  نامزدهای این بخش؛ سعید ملکان «تنگه ابوقریب»، مهرداد کیانی «شعله ور»،عباس عباسی «چهار راه استانبول»،ایمان امیدواری «مغزهای کوچک زنگ زده»،فاطمه کمالی «دارکوب»، تندیس این جشن به سعید ملکان برای فیلم «تنگه ابوقریب» اهدا شد.

انتهای پیام/