به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام محمد محمدیان بعدازظهر شنبه در نشست هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاهیان در دانشگاه صنعتی قوچان اظهارکرد: امروزحوزویان و دانشگاهیان در متن جامعه بوده در حاشیه قرار ندارند و با این ظرفیت می توان با آسیب شناسی به حل مشکلات در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی بپردازیم.

وی افزود: نباید نسبت به مشکلات امروز بی تفاوت بوده و فکر کنیم همه موضوعات باید توسط مسئولان حل شود بلکه باید از مسئولان مطالبه شود تا وظایفشان را انجام دهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: موضوعات فرهنگی مربوط به گفتار نیست بلکه اصل فرهنگ، رفتاری است و اگر بهترین سخنور باشیم ولی رفتارمان درست نباشد راه به جایی نخواهیم برد.

محمدیان خاطر نشان کرد: با نصیحت کردن تنها، امروز به نتیجه نمی رسیم و باید با جوانان ارتباط مناسبی برقرار کنیم و بدانیم با بخشنامه نمی توان کار فرهنگی انجام داد زیرا تاثیری ندارد.

وی گفت: با توجه ببه مشکلاتی که امروز وجود دارد نباید وضعیت جوانان را با دوران جوانی خودمان مقایسه کنیم بلکه باید با شیوه های مناسب زبان گفتگو با این قشر را آموخته و در کنار حل مشکلات خدمات صورت گرفته بعداز انقلاب را نیز به اطلاع آنها برسانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: برای اینکه دانشگاه و حوزه اثر بخشی مناسبی در جامعه داشته باشند باید نگاه توحیدی را مدنظر قرار دهیم زیرا همه امور عالم با نگاه توحیدی قابل انجام است.

انتهای پیام/